Kazatel

Co bylo okamžik před Velkým třeskem?

Nejlepší odpověď
marci1

Stephen Hawking odpovídá jednoduše: nic. 🙂
https://vtm.zi­ve.cz/clanky/co-bylo-pred-velkym-treskem-stephen-hawking-odpovida-jednoduse-nic/sc-870-a-192098/default.aspx

Další odpovědi
Kepler

Já věřím, že Velký Krach. Z nějaké singularity, nuly z ničeho nic vzniknout nemůže. Vesmír je cyklický.

hapiky

Kdo může s naprostou jistotou říci, že Velký třesk skutečně byl.

_Bůh_

Malý třesk?

JK2021

Jelikož čas podle Teorie velkého třesku vznikl společně s prostorem (tj. i veškerá existence) právě při onom třesku, žádné „před“ nebylo a ani nemohlo být. Pokud však ano, nemění to nic na tom, že na takové otázky momentálně neznají odpověď ani ty nejbystřejší vědecké mozky na planetě (ale možná nám (lidstvu) jen scházejí potřebné vědomosti, které časem přijdou).
Lidstvo navíc ani nemá pro takový hypotetický „stav“ slova a cokoliv (i to jinými zmiňované nic), co člověk řekne či si představí je pořád moc konkrétní.
Ani abnormální lidský mozek prostě nedokáže uvažovat v tak abstraktní rovině, tudíž se musíme smířit s tím, že odpověď je prozatím neznámá…

aztli

Tak, aby mohl vesmír vzniknout, tak se to odehrálo v tzv. obecném prostoru, který ale není sám o sobě vesmírem. V něm je cosi jako žhavá prostoročasová pěna a ta může náhodnou fluktuací vytvořit vesmír. Takže samozřejmě že otázka smysl má, prostě, aby mohl vesmír z něčeho vzniknout, musilo mu něco předcházet a to něco musilo být někde umístěno. Není pochopitelně tím vyloučeno, že to, co tvoří námi pozrovaný vesmír, bylo také před jeho singularitou, z níž se rozepjal i jiným vesmírem či součástí několik různých.

T0maas

Přišel Chuck Norris