annas

Co bylo nebo je symbolem míru?

Doplňuji:
Máte pravdu, že holubice, proto vaše odpovědi beru. Jenže jsem zapomněla k otázce dodat z hlediska historického, případně v jiných zemích.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak aby bylo jasno 🙂
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­0348nadap094456972­980232.jpg

Další odpovědi
bubukaa

peace , obrázek – http://www.ufo­.cz/data/images/269­.jpg

hanulka11

bílá holubice se zelenou větvičkou v zobáku

anonym

Holubice míru a tuším,že od Piccasa!

vagra

V dnešní době jde zejména o holubici s olivovou ratolestí (její bělost implikuje znak čistoty, velkorysosti a nevinnosti) či o postavu Panny Marie.

Ve starověkém Řecku bylo jeho symbolem konání Olympijských her – v tomto údobí se nesměly konat žádné nepřátelské boje a soutěžící měřili své síly za spravedlivých podmínek. Odměnou jim byl olivový či vavřínový věnec.

Pro severoamerické indiány je symbolem míru zvláštní dýmka, kterou při svých ritech vykouří setkavší se náčelníci na znamení toho, že nemají žádné postranní či nepřátelské úmysly.

Z květin v sobě tuto funkci nese zejména lilie, a to už od dob starověkých civilizací, patrně pro svoji bělost a čistotu. Bílá barva se těší významu mírové symboliky odedávna, odkaz nalezneme i v případě středověkého praporku, jenž se stal ve válce jakýmsi intermezzem bojové vřavy – znamenal ochotu vyjednávat či zcela ukončit krveprolévání. V některých kulturách tento význam přebírá barva modrá, jež je většinou barvou pozitivní.

V Číně je jedním ze symbolů míru jablko a květina obecně (smíření).

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:S6i­OhdhudGEJ:www­.zkola.cz/zke­du/pedagogicti­pracovnici/ka­binetspolecen­skychvedaumeni/a­becedaspolecen­skychved/14720­.aspx+Co+zobra­zovaly+starov%C4%9Bk%C­3%A9+civiliza­ce+jako+symbol+plod­nosti%3F&cd=8&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz