JájsemRaibek

Co bylo dříve – Ну, погоди!, nebo Tom a Jerry?

Na východě Ну, погоди! a na západě Tom a Jerry. Byl to boj mezi Východem a Západem? Nebo jen shoda náhod, že Východní blok měl svého vlka a zajíce a Západ svou kočku s myší?

Nejlepší odpověď
Lamalam

První film Tom a Jerry natočili v roce 1940. Pochybuji, že v té době existoval nějaký sovětský film s vlkem a zajícem.

Další odpovědi
marci1

Jen dodám, že v prvním díle se jmenovali Jasper a Jynx. Až poté Tom a Jerry. 🙂

led

1 – Tom a Jerry je americký animovaný seriál se 161 díly, natočený v letech 1940–1967.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tom_a_Jerry
2 – No počkaj! (rus. Ну, погоди!) je sovietsky animovaný seriál, vyrábaný v rokoch 1969–1986 moskovským Sojuzmuľtfiľmom (16 dielov). Ďalšie 4 diely boli vytvorené v rokoch 1993–2005
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/No_po%C4%8Dkaj!
3 – Obidva seriály boli kritickým animovaným pohľadom na vtedajšiu spoločnosť.
„Tom a Jerry“ na americkú, „No počkaj!“ na sovietsku

anonym

Tom a Jerry,protože v tej době ještě v Rusku zajíce ještě neznali.

Hanno

To se nemusí ani hledat.Např.metro Moskva,fungující kosmický program , Lužniky-60.léta a mladší. Tom a Jerry- Amerika ještě neválčí v 2.sv.válce.