CallHerSabi

Co bych měla z matematiky znát, pokud chci jít na Ekonomickou fakultu?

Co přesně bych si ze střední měla odnést a zopakovat si, abych mi pak nedělala matika na vysoké takový problém? Děkuji

Odpovědi
Gus_Fring

Nějak tak všeobecně. Pro příklad z VŠE přijímaček:

I. Část – Příklady z obecné matematiky (60%)
· Rovnice a nerovnice
· Posloupnosti a funkce
· Exponenciální a logaritmická funkce
· Goniometrické funkce
· Komplexní čísla
· Kombinatorika
· Analytická geometrie

II. Část – Slovní úlohy (40%)
Úlohy vycházejí ze středoškolské matematiky a jsou založeny na schopnosti práce s informacemi, vyvozování závěrů, logickém uvažování a všeobecných znalostech.
· Rovnice a nerovnice, včetně soustav
· Geometrie v rovině a prostoru
· Výroky a množiny
· Úměra a procenta

Zdroj: https://www.vse­.cz/zajemci-o-studium/bakalarske-obory/prijimaci-rizeni-a-prihlaska-ke-studiu/specifikace-obsahu-prijimacich-zkousek/matematika/

Drap

Pokud zvládáš učivo střední školy, nebude žádný problém. Nejde vypsat jednotlivé věci. Matematika v podstatě na sebe navazuje.

Kazatel

Nauč se matematiku tak, abys v prváku dala v pohodě ekonometrii a neměla z toho osypky. https://is.mu­ni.cz/el/1456/­podzim2009/DXE_­EMTR/um/911677­0/ZakladyEkono­metrie.pdf?lan­g=en

CallHerSabi

@Gus_Fring Jéé, děkuji. To jsem zkoušela najít. Děkuju, že jste to udělal za mě. Teď aspoň vím, kde začít.

CallHerSabi

@Drap Děkuji za odpověd. Právě během střední jsme dostali matikářku, která uplně na nás matiku netlačila. Ted mi až došlo, že jsem vlastně mohla se učit i víc samostudiem. Nicméně, to chci dohnat , až ted, ale nevím kde začít a co přesně bych měla znát ( jednotlivé pojmenování učiva)