FlAsh_7

Co bych měl zahrnout do svojí výuky angličtiny?

Učím se každý den čtvrthodinku slovíčka, dneska jsem měl experimemnt s tím, že jsem si dal slohovku na vlastní téma. Poraďte mi prosím, co za jazykové aktivitky bych ještě mohl dělat.

Odpovědi
quentos

Dokud se budeš učit sám, je to na nic. Chce to konverzaci, nejlépe s rodilým mluvčím.

anonym

Poslouchej písničky v originále a snaž se překládat. To samé články, pokusit se porozumět danému textu.

Kelt

Tak můžeš si samozřejmě najmout učitele angličtiny, který ti bude říkat, co máš dělat, bude tě zkoušet, opravovat a brát peníze. Uvědom si, že jazyk je komunikační prostředek a ne cíl. Můžeš si dát cíl, že se naučíš do 10 let perfektně čínsky, arabsky a podobně. Ale vycházejme z toho, že angličtinu použiješ a potřebuješ. Především asi chceš umět mluvit a poslouchat to je mluvená řeč a umět psát a číst, to je písemná forma. Obojí je třeba dělat a zaměřit se více na to, co asi více použiješ. Pokud budeš studovat literaturu nebo budeš komunikovat.. Nezáleží co děláš, ale jak to děláš. Můžeš třeba poslouchat písničky v angličtině, text je možné najít a někdy je tam i překlad, ale třeba se můžeš domýšlet. Stejné je to sledování filmů v originále, jsou projevy na youtube i s textem, jsou tam čteny knihy v angličtině. Ten text je na obrazovce a výhoda je ta, že si to můžeš přečíst dříve, než to přečte speaker. Je to na různé úrovni. Určitě si vybereš. U toho učení se slovíček se dá také experimentovat. Z jedné strany anglická verze, z opačné český překlad. Ale učit se tak, že si najdeš slovíčko v angličtině a když budeš vědět, co znamená, že se podíváš na druhou stranu to není moc dobré. Ani překlady se moc nedoporučují dělat. Hlavní je komunikace, užívání jazyka a umět v něm myslet. Prober si denně třeba 20 slovíček a která budeš umět, tak dej bokem, ta, co nebudeš umět, se budeš muset naučit a pak je dát taky bokem, každý den si prober určitá slovíčka a po několika dnech se k nim vracej. Třeba po 3, 7,12 dnech. Hlavně je třeba ta slovíčka umět použít ve větách, které si budeš tvořit podle toho, jak umíš gramatiku. Pokud seženeš rodilého mluvčího, třeba i na Skype, i to je výhoda. Ta slohovka na vlastní téma je také dobrá možnost, protože probíráš slovíčka, která se vztahují k tomu, o čem něco víš. Když třeba jezdíš rád na kole, tak o tom dokážeš hovořit lépe, než třeba o ženské kosmetice a pod. A snaž se o takovém tématu mluvit, třeba se můžeš nahrát a posuzovat. A hlavně si urči cíl, za jak dlouho se chceš naučit ten jazyk. Angličtina patří mezi jazyky, které jsi se schopen naučit, nebo měl bys být schopen se naučit za 600 hodin. To je 25 týdnů po 24 hodinách a denně minimálně 3 hodiny. Samozřejmě, že nemusíš u té knihy celou tu dobu sedět, ale určitě si najdeš volný čas, abys mohl si zopakovat slovíčka, měj třeba u sebe kartičky, natoč si písně a můžeš si to poslouchat. Stejně tak můžeš mít dialogy z učebnice které si také můžeš poslouchat. A zapomněl jsem třeba na to, že jsou v prodeji knihy, psané jak anglicky tak česky a namluvené.

anonym

Dejte si cíl, k jehož dosažení je potřeba znalost AJ.
Teď nemám na mysli červíco, ale třeba užít si film v originále, zahrát si nějakou hru.
Registrujte se na nějaké anglické verzi tohodle webu (Yahoo Answers apod).
Vyberte si nějaký váš koníček, najděte si příslušný fórum v angličině a snažte se tam bejt aktivní.

Jak píše Kelt, jazyk je prostředek, ne cíl.