Rokio

Co bych měl udělat pro to, abych dostal detenci?

Jaké je potřeba splnit podmínky, abych skončil v detenčním řízení? A jaký je rozdíl mezi uzavřenou psychiatrickou léčebnou a detencí?

Nejlepší odpověď
Drap

Komu je detence určena Podle poznatků psychologů by se měla zabezpečovací detence ukládat zejména těmto osobám:

  1. vrahům, kteří mají v životní historii předchozí násilnou trestnou činnost (i vraždu) a kteří jsou posouzeni jako nebezpeční – konkrétně: a) vrazi s diagnózou sexuálního sadismu (a jeho variant), patologické sexuální agresivity – bez předchozí recidivy b) vrazi s diagnózou defektní či hraničně defektní inteligence – bez předchozí recidivy c) vrazi – recidivisté s rysy anetičnosti a explozivity d) ostatní vrazi, kteří mají v minulosti násilí a jsou posouzeni jako nebezpeční
  2. sexuálním deviantům – multirecidivistům – u nichž prokazatelně opakovaně selhala ochranná léčba, konkrétně: a) patologickým agresorům – recidivujícím pachatelům sexuálního násilí b) pachatelům pohlavního zneužívání, kteří byli v minulosti více než dvakrát trestaní bez efektu ochranného léčení c) sexuálním delikventům s organicky podmíněnou, bezvýsledně léčenou poruchou osobnosti

    Něco obdobného, aby ti detenci určil soud. Uzavřené psychiatrické léčebné zařízení je pro lidi, kteří se ničeho podobného nedopustili,soud jim nic neurčil, ale ošetřující lékař uznal díky chorobě vhodné takového pacienta v tomto zařízení umístit.

Zdroj: Petr Nový, Novinky