Rokio

Co bych měl udělat, aby mě odsoudil soudce Lynč?

Mě by se líbilo být odsouzen tímto soudcem.

Co musím udělat, aby se to stalo?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Pokud věříte v reinkarnaci, můžete si představovat, že jste žil v 19. století, kdy se lynčování v USA používalo v souvislosti s válkou o nezávislost, osidlováním atd. a o vašem osudu rozhodoval soudce Lynch.
  2. Nebo se podívejte na některý film a třeba si uvědomíte, že takovou krutost byste si nepřál.
  3. Další možnost. Přestěhovat se do některé země, kde se stále nespokojenci lynčují, i když se používá jiný pojem. Jenže určitě by vás nesoudil soudce Lynch.

Připomeňte sl historii.

"Počátek lynčování je kladen do období americké války za nezávislost (1775–1783), kdy se zformovaly obecní rady jako nástroj zachování pořádku. Lynčování je pojmenováno po starostovi města Galway (Irsko) Jamesovi Lynchovi Fitzstephenovi, který roku 1493 shodil svého vlastního syna z balkonu za vraždu španělského hosta. V Americe pak po plukovníkovi Charlesi Lynchovi, který je jako soudce praktikoval kolem roku 1782, aby se vypořádal se zločinci a anglickými loyalisty, ale též po kapitánovi Williamu Lynchovi, který je praktikoval ve Virginii kolem roku 1780. V této době ale docházelo k popravám zřídka.

Teprve později, když se začalo zvětšovat množství osídlenců, a osidlovat západní pohraničí, nabralo lynčování brutálnější podobu. V té době se lynčováním rozuměla zejména soudem neschválená poprava oběšením.

Po americké občanské válce jsou zdokumentovány mnohé případy násilí, zaměřeného proti černochům." atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lyn%C4%8Dov%C3%A1n%C3­%AD

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.