Kelt

Co by u Vás rozhodlo v této situaci?

Říká se, že nejsilnější emoce, je záchrana vlastního života. Člověk pro to udělá všechno. A teď si představte situaci, že jste odsouzeni k trestu smrti v nějakém státě, a jedinou vaší záchranou je perfektně se naučit jejich jazyk. Dávají Vám na to čas do 6 měsíců. Nemáte je rádi, neumíte ani jedno slovo z jejich jazyka. Naučíte se ho za těchto podmínek. Útěk není možný a návrat snad za mnoho let, podle situace. Jaký jazyk by to byl, arabština, čínština, nebo něco jiného? A našel by se tady člověk, který by se raději nechal zabít, než aby se nějaký jazyk za těchto podmínek učil?

Nejlepší odpověď
led

Nemusíte to hnať do krajnosti. Český turista, odsúdený v Thajsku za drogy sa musel naučiť reč, ak chcel prežiť. Nik sa ho ani nepýtal, či sa chce učiť.
„Nouze naučila Dalibora housti“ nič vám to nehovorí z dejín národa českého?
http://www.e-kniha.com/proc-nouze-naucila-dalibora-housti.html
http://litome­ricky.denik.cz/z-regionu/naucila-nouze-nebo-skripec-dalibora-housti-20130309-3sm0.html
Každý jazyk na svete sa dá naučiť, (keď sa chce, tobôž ak od toho závisí život) pozrite veď ako malé deti dokážu v multijazykovom meste preskakovať z jazyka do jazyka bez zakolísania.

Další odpovědi
Hamon

A ty jsi o nejake takove situaci slysel, ze ji resis?
Doplňuji:
Osobne bych se nechal zachranit superzenou, ktera se do mne na prvni pohled zalaskuje. Pravdepodobnost, ze se tam objevi, je primo umerna pravdepodobnosti, ze popisovana situace nastane.

Zbynas

Jazyk který neumím vůbec? Tak asi by byla nejlepší latinština nebo španělština …

Seznam.cz

V takové situaci bude nutná arabština. Prý je jednoduchá a dobře se učí.