Ramonek84

Co by to mohlo být za minerální kamen?

Je to čirý minerální kamen který se skládá z několika lehce oddelitelnych části které mají po cele délce pravidelný tvar. Je čirý a jsou v něm žluté až oranžové žíly. Foto mi nejde vložit. Odděleny kus se dá lehce zlomit.

Odpovědi
aliendrone

Z té snadné dělitelnosti (obvykle v plátcích) a průhlednosti bych tipoval nějakou formu slídy.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sl%C3%ADda
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-ab&biw=1920&b­ih=933&tbm=is­ch&sa=1&ei=x-iFXd3hL9KagQa8v7WYD­g&q=sl%C3%ADda+mi­ner%C3%A1l&oq=sl%C3%AD­da+miner%C3%A1l&g­s_l=img.3...35688­.38300..39058­...0.0..0.60.422­.8......0....1­..gws-wiz-img.......0j0i30j0i24­.XvShbhfgF7I&ved=0a­hUKEwid4cnZyOH­kAhVSTcAKHbxfDeM­Q4dUDCAY&uact=5

EKSOT123

Pokud jde o zlatavá vlákna, mohl by to být sagenit (Venušiny vlasy)- rutil v křemeni. Ten bývá opravdu krásný. Ale ta dělitelnost pro křemen nesedí. Zkusit tvrdost – viz stupnice tvrdosti. Možná sádrovec, lze rýpat nehtem.
Zatím jsem nezaznamenal, že by sem zavítal nějaký mineralog, zkusit jiné weby. Vkládání obrázku se mi posledně povedlo až na několikátý pokus, pořád se to ptalo na autorská práva obrázku a bylo nutno prakticky současně stisknout požadavek na vložení obrázku a potvrzení, že obrázek máš právo vložit. Napiš adminovi, že to blbne.