samicek333

Co by to mohlo být?

Náš pes dneska kulhal. Kulhal naposled asi před měsícem. Normálně běhal a najednou začal kulhat. To mu trvalo asi 15 minut a pak zase dobrý. Dnes jsem ho normálně venčila, v pořádku okolo mě pobíhal, pak jsem si ho zavolala k noze, on šel u mě a pak najednou začal divně došlapovat na levou nohu. Když jsem mu řekla, aby si sedl, držel jí chvílema ve vzduchu, ale nic zařízlého tam neměl – žádná krev,… Ušli jsme asi 200 metrů domů a to kulhání bylo už jen trochu nápadné, že se to skoro ani nebylo vidět, ale pořád trošku kulhal. Pak jsme byly na cílové rovince k domu a kulhání ho přešlo. Doma jsem mu znova prohlédla packu a neměl ji pořezanou, ani nijak jinou, než má normálně. Znovu běhá a skáče jak se mi zalíbí. To kulhání se objevilo už dřív. Nevíte, co by to mohlo být? Nemůže to být nějaký zánět? Nebo artróza? V březnu mu budou tři roky.
Doplňuji:
Natáhla, jenže on začne kulhat, pak kulhá 15 minut a konec. V březnu mu budou 3 roky, je to zlatý retrívr. Nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale hned jsem to zkusila. Když stál, tak jsem mu packu zvedla a přitáhla k jeho tělo. Všechny normálně spustil rychle dolů, ale to levou, to na kterou kulhal trochu pomalejc a než dopadla na zem tak ji jakoby zastavil. Nevím, jestli je to jen podle mě, že se bojím, aby mu něco nebylo, ale přišlo mi to tak.

y jsis nikdy nenatahla sval…a taky jak je starej …a co je to za rasa …natom taky dost zalezi ..postav ho a pak mu dej packu k telu nee jen tu bolavou vsechny napis esly se noha vracela jako pruzina rychle …nebo ji daval z5 jen z volna

Nejlepší odpověď
badisko

ty jsis nikdy nenatahla sval…a taky jak je starej …a co je to za rasa …natom taky dost zalezi ..postav ho a pak mu dej packu k telu nee jen tu bolavou vsechny napis esly se noha vracela jako pruzina rychle …nebo ji daval z5 jen z volna …
Doplňuji:
pricin muze byt vice ..jak jsem rek od obycejneho ..namozeni svalstna az po artrozu a Displázii ..zanetu chrupavek u techto plemen je to dano vetsinou dedicne nebo ..nebo spatnim stravovanim az po vetsi vytizeni psa ..take by me zajimalo jesly vas pejsek rad vodu?..(jesly mu nedela problem plavani …a vstavani z lehu do stoje ..pokud vstava pomaleji a z mamahou mohlo by se jednat o Displázii ..ale spise si myslim ze to nic vazneho nebude …pozorujte psa a pi opakovanem..pro­blemu doporucuji navstivit zverolekare…(vsechno muze rozhodovat pri posouzeni nemoci…potvrzeni ci vyvraceni..

Další odpovědi
Conchus

To nemusí být, v tomto věku, nic dramatického. Vyčkej, psa příliš nezatěžuj. Důležité je zda:
nemá zvětšený kloub patní či kolenní,
nemá cizí těleso mezi polštářky tlapek
zda nemá zchumlanou srst mezi polštářky.
Na artrózu je ještě brzo

BANAN93

minule se to stalo taky mojemu NO v parku sem mu házel klacek a jak zabral tak vejsknul, nejdřív sem myslel že šlápnul na nějakej trn, tak sem mu tu zadní nohu zkontroloval pak mi docvaklo že si natáhl sval...... a po chvíli to taky přestalo
Doplňuji:
fotbalisti když jdou na hřiště tak se rozcvičují (strečing) aby nedostali křeč, nebo si natáhli sval...... když pejsek leží doma (zvlášť v bytě) může to mít poměrně často při náhlé fyzické zátěži......

3 roky je mladý pes...... jestliže dáváte kvalitní stravu nemusíte mít srach – jestliže se to bude objevovat často zajdětě k veterináři

Coliffe

To opravdu nevím.. Jestli na to třeba špatně šlápne..

everest

taky by to mohla být posypová sůl,je hodně dráždivá na psí tlapky,nebo se mu tam mohla dostat drobnou rankou