iceT

Co by to mohlo být?

V oblasti krku mi vyrašila nějaká vyrážka,vypadá jako požahání od kopřivy,je to v pásu od ucha k uchu.Nejedla jsem ani nepila nic neobvyklého.Vím,že alergii na cokoliv lze kdykoliv získat,doposud nevím o žádné.
Prozatím hledám jen „babskou“ radu co s tím-pokud by se to rozlezlo,tak stejně půjdu k doktorce,ale nejsem zvyklá obíhat lékaře kvůli banalitám.
Děkuji.
Doplňuji:
Včera jsem byla na Majáles,bylo hezky a sluníčka dost,ale byla jsem spíš ve stínu.Protože Majáles jelo už od pátku od večera,tak jsem tam byla taky,a to bylo dost chladno a po příchodu domů jsem se nemohla dost dlouho zahřát.Až mě cvakaly zuby.Ta vyrážka se vlastně ukázala už v sobotu,ale nebyla nijak znát,až dnes to začalo trošku svědit.Snažím se na to nešahat a k doktorce teda půjdu,jen pro sichr.Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
hanulka11

nechci tě strašit -taky by to mohl být pásový opar
Doplňuji:
nevím zda tě místo svědí či pálí …podívej se zde
http://nemoci­.vitalion.cz/pa­sovy-opar/

Další odpovědi
arygnoc

ako prvé ma napadlo opar (ako napísala hanulka).
nenechať sa učičíkať, keď to zmizne, treba ísť k lekárovi.

Damiana

Může to být klidně sluneční alergie, ta je v tomto počasí docela běžná. Anebo alergie na nějakou nezvyklou nebo nedostatečně tepelně upravenou potravinu, složku v ní apod. Také alergie na nějaký kosmetický přípravek,…
Může to být i ze stresu – kůže reaguje opravdu nejrychleji na jakýkoli podnět.
Pásový opar by to mohl být jistě také, ale to bys měla nejspíš příznaky chřipky, velké bolesti a horečku a puchýřky by byly vodnaté.
Zde více.
http://pasovy-opar.cz/
Je to jen můj názor a zkušenost, ale každopádně nepodceňuj návštěvu lékaře. Přeji ti, aby bylo vše brzo v pořádku. 🙂

pusinka50

Jestli příznaky neodpovídají pásovému oparu, nemůže to být třeba jen reakce na nevhodný řetízek nebo svetr kolem krku, na jehož materiál můžeš být alergická?

anonym

každopádně je nutné vyčistit organismus. vynechat ostré, kořeněné a slané jídlo, úplně zrušit sycené limonády (pitný režim jimi stejně NELZE ododržovat), pít ČISTOU vodu, zjistit hladinu homocysteinu a snížit ji. Podívej se na články www.apostol.web­node.cz/O-zdravi
CO čekáš od doktorky? Nejspíš ti předepíše zase jen nějakou chemii, který jen potlačí příznaky, ale neuděšlá NIC s příčinou problému, takže se jindy vyskytne jiný problém a budeš pořád jen dělat kšefty farmac. průmyslu.

iceT

Právě že na krku nic nenosím,tričko jsem měla s výstřihem,umělé materiály nenosím,teplotu nemám a jinak se cítím dobře.