dgfdgf

Co by to mohlo bejt za rostlinu, která parazituje na stromech, jako ta na fotce, ale listama spíš připomíná klívii?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Podle mne bromélie.

Další odpovědi
cochee

magorvkleci má pravdu, doplním, že bromélie je celá čeleď, ne jen jeden druh, čeleď zahrnuje asi 57 rodů a 1700 druhů. Bromélie se ovšem neomezují na parazitický život na stromech, jiné druhy mohou růst i normálně. Mezi známé zástupce broméliovitých patří například ananas a ten zcela jistě neroste paraziticky na jiných stromech. Někdo může znát (alespoň název) jiné broméliovité: tilandsie. Ta na stromech roste, ale ne paraziticky, je tam pouze přichycena, neživí se na úkor toho stromu.