martina1

Co by ste dělali vy?

Dobré ráno.Jsem vytočená ze školky a myslím,že oprávněně.Máme tam už druhý rok problémového kluka,který pořádně nemluví,pere se a ubližuje dětem.Např. vezme autíčko a surově třískne dítě do hlavy,šlape po rukách hrajících se dětí.Bere dětem hračky a apod.Učitelka to loni řešila pedagogickopsycho­logickou poradnou.Bohužel rodiče navštívili svoji známou a ještě se u nás chlubili,že jim napsala krásný posudek a nestálo je to mnoho.Jsou to sousedi,takže vím,že na dítě ustavičně řvou a vše řeší pouze výpraske.Proto je samozřejmé,ž domlouvání učitelky je mimo mísu.Dnes jsem platila školkovné a během deseti minut byla svědkem jak bere hračky naší holce,jinou zatahal za vlasy,tak že upadla na zem.Když ho chtěl druhý kluk od holčičky"odtáhnout" a naše se ohnala,aby jí dal pokoj,tak učitelka sjela ty dva ať chudákovi Víťovi neubližují,že mu mají domluvit.To udělali před tím a nepomohlo,tak to řešili po svém.Vše jsem viděla a jsem naštvaná,protože se učitelka zastává nezvladatelného dítěte a ostatní jsou ti špatní"hrubiá­ni".Jak přimět rodiče,aby dali dítě do speciální školky?Myslím,že klukovi by to jednoduše prospělo?Soci­alizace dítěte nemůže trvat do nekonečna.

Nejlepší odpověď
panenka

Já mám stejný problém jako vy moje dcera chodí do školy s klukém jménem Erik.Jeho otec ho tahá po hospodách kde si píše i úkoly, protože je Alkoholik žije s ním sám je hrozně sprostý mé dceři minulý týden kopal do kabele,škubal jí i za vlasy a ještě jednu ,druhé zase sebrál pouzdro a vše jí z toho vytáhl nikdo se s ním ve třídě nechce bavit za to jaký je.Už i učitelovy řekl sprosté slova je to velice problematický kluk.Já jsem se vidala v ten den co mi to dcera řekla do družiny ve které zrovna byl a nechála si ho zavolat.Zeptala jsem se ho jestli vý proč jsem přišla a on mi řekl že jo.Tak jsem mu zdělila že jsem si to s ním přišla vyříkat zatím v klidu a jestli se to bude ještě opakovat tak s tím pudu za ředitelkou.Druhý den mi dcera řekla,že došel do škole a malé se posmíval že je užalovaná že jí stejně zbyje znovu moje dcera se bála jít do školy druhý den a tak jsem šla s ní.Zrovna toho Erika dovezl Otec a tak jsem se za ním vydala.Jakmile mě viděl schovávál se za tatku já ho pozdravila a řekla mu že se jeho syn nevhodně chová,řekla jsem mu že jsem se to s ním pokusila vyřešit v klidu ale že to zřejmě nepomohlo .Vydala jsem se za učitelém tomu jsem to řekla učitel mi řekl že si na něho stěžuje hodně rodičů a že si Otce toho kluka zavolal do škole.Pak jsem to šla ještě říct do Ředitelny poprosila jsem paní ředitelku jestli by byla tak moc hodná a mohla s tým něco dělat ,protože nejsem jediná komu se jeho chování nelíbí.Včera mi došla dcera ze škole že mu učitel řekl že pokud se nezmění tak pude do jiné školy určitě bych byla moc ráda kdyby odešel aspon by ty děti v té třídě měly konečně od něj klid.Vy se Martino nedejte taky bojujte běžte třeba i do Ředitelny pokud budete bojovat jako já uvidíte že se to vyřeší a budete mít klid. Já jsem si i říkala,že pokud by bylo nejhůř jsem nachystaná jít i za dětskou psycholožkou které to taky řeknu.

Další odpovědi
anonym

Martinko neberte to tak že bych chtěla toho klučinu bránit,ale problém bude v rodičích a né v chlapci,ten se takto jen brání a snaží se na sebe upozornit,setkala jsem se už s takovým chováním, u syna ve třídě bylo děvče,které týralo ostatní,dělala to proto že záviděla jiným dětem že je rodiče netrestají jako jí,zajděte k dětské lékařce,poradte se sní,pokud víte že rodiče toho klučinu bijí a řvou po něm je to nesprávná výchova a ona může dítě poslat k lékaři-psychologovi kterého určí ona a né rodiče,nebo se může obrátit na sociální úřad,pomůžete tím nejen tomu chlapci,ale i ostatním dětem které pak nebudou muset snášet jeho napadání

anonym

Upřímně – nevím. Každá rada…
Snad ten článek trochu!! napoví,ale..

Zdroj: http://www.as­tride.estranky­.cz/stranka/za­ci-s-problemovym-chovanim

verka

Když vás někdo bude napomínat,křičet na vás, nebude se vám to líbit. Zrovna tak se to nelíbí takovému dítěti. Postup ve školství je takový: Na doporučení psychologické poradny se stanoví tzv. individuální přístup. Zkušená učitelka by si s tím měla umět poradit. Dítěti může být přidělen i asistent. Pomůže opravdu domluva a dobré slovo. Tím, že budete poukazovat na nemožné rodiče, věc jenom zhoršíte. V naší společnosti věčně někoho škatulkujeme. Jsi jinačí, šup někam abychom tě neviděli. Nejdříve musíme zjistit, proč to tak je. Zeptejte se v klidu ve školce paní učitelky. Víte nejhorší je, když dítě dostane příkaz"S tím si hrát nebudeš, protože je takový či makový" To bych potom taky házela hračkama, abych na sebe upozornila, že tu jsem taky, pojďte si se mnou hrát.

ReHu

Myslím, že více než přeřadit kluka do speciální školky by možná bylo lépe si (pokud to lze) promluvit s rodiči. Aby se dítěti více věnovali.
A třeba i důrazně vysvětlit učitelce, že brátit onoho není výchova.
Ale…je to potíž.

blesk26

Ano, to je častý problém. Moje teta pracuje ve školce a s tímto se prý setkává neustále.

Problém je částečně v dítěti, ale většinou hlavně v rodičích. Učitelka je bohužel bezmocná. Jediné co může udělat je, že klukovi domluví. Když ten neposlechne, je bezbranná. Kdyby použila „sílu“, tak v tu chvíli pravděpodobně ve školce končí.

Problém je v tom, že rodiče své děti hájí. Prý ve třídě mají kluka, který naprosto neposlouchá, o vycházkách si jde kam chce a nebo lehne na zem a začne řvát, že nikam nejde. Když se o tom prý bavila s matkou toho kluka, bylo jí řečeno, že kluk je prostě svůj a k psycholožce přeci nepůjde. A přeci její syn nebude chodit do speciální školky. Asi by to poškodilo její sociální status.

Osobně si myslím, že se to vyskytuje hlavně v bohatších rodinách, kde rodiče od mala své dítě zvýhodňují, dítě má vše, co si řekne a navíc nemá dostatečnou pozornost rodičů, kteří musí „společensky žít“. Protipólem jsou zase sociálně velmi slabé rodiny (česky řečeno – cikáni a právě lidé jako alkoholici apod.), kteří také nejeví o své děti velký zájem a řeší si své problémy.

Toto je potřeba urgovat u rodičů dítěte a pokud ti nejeví zájem, tak u ředitele školy, který by v případě častých stížností mohl dítě poslat jinam, ale také nemusí. S tím také asi musí souhlasit i rodiče.

martina1

Vím,že problém je v rodičích,ale s nimi nikdo nehne.Největší problém je,že jsme vesnice a ikdyž jsou naštvané i ostatní maminky,učitelka i ředitelka,tak nikdo nechce vše vyřeršit důsledně.Sociálka mě taky napadla,ale prokázat,že je dítě týrané je těžké.V jeho případě si myslím,že jde především o psychické týrání.Odpoledne šla kolem nás jeho matka s mladším synem v kočárku,tak jsem jí poprosila ať se zastaví.Incident z rána jsem jí řekla i to,že se mi to nelíbí.To bych chtěla poprosit paní Verku,do které škatulky by mámu zařadila.Cituji co mi řekla.Já vím,že je to hajzl a platí na něho jen seřezat ho.Chyba je prý v učitelce,protože ho nezmlátí.Opět jsem jí říkala o speciální školce,kde by se mu více věnovali a ona na to řekla,že toho debila nikam vozit nebude,že už takhle jí krade spoustu volného času.Jeho otec,babička i dědeček jsou celý den nalití a tvrdí,že z toho vyrozte.Dětská doktorka taky nepomůže,protože je to jejich příbuzná a pečená vařená.Lhala bych,ale nevlastní teta nebo sestřenice.Když jsem loni na Vítka upozornil,tak se usmála a řekla,že zná horší děti.Vítka je mi upřímně líto,protože ho nemají rádi ani doma ani děti ve školce.Štve mě hlavně postoj učitelky,kdy jen utvrzuje kluka v tom,že když něco provede,tak ona se ho zastane a ostatní děti jsou ty špatné.Co dobrého si z toho může odnést?

anonym

já bych tu učitelku neodsuzovala,asi jé ji kluka taky líto a tak se snaží ho netrestat a tím ukázat že nemusí být vždy jen bitý,ale reagovat by určitě měla a nepřehlížet ho,chápu vás,na vesnici je každý s každým v nějakém příbuzenském vztahu,zkuste tedy sama zajít na sociálku a pozeptat se tam,my měli štěstí,nám pomohla právě dětská doktorka která zakročila,tady pomůže sociálka,ale pokud nepochodíte ani tam tak já jsem hodně tvrdohlavá a řešila bych to razantně,a ted se nesmějte,taky u vás na vesnici vychází takový měsíčník ve kterém se píše co se u vás v obci změnilo atd? tak na zadní straně je adresa kdo ho výdává,já bych šikovně napsala téma o šikaně a týrání dětí už ve školce,nejmenuj­te,ale popište problém,hodně lidí si to přečte a škola se bude muset tím zabývat to mi věřte,no budte neústupná,když to nejde jinak

martina1

Vidíte,to mě nenapadlo.Píšu příspěvky každý čtvrtrok za hasiče.Sice teď to vyjde před Vánocemi,ale šikovná zmíňka by se tam vešla.Já se hlavně snažím přesvědčit mámu o jiné školce,protože by mu to jen prospělo.V naší třídě je 22 dětí a jedna učitelka.na asistentku nemá nárok,protože by tam musela mít tři takové děti,alespoň tak nám bylo řečeno před prázdninami na schůzce.Jak se v takovém počtu může naplno věnovat všem dětem?To musí jít prostě někdo stranou.Vím,že aby nerušil děti při spaní,tak je s kuchařkou v jídelně.Na plavání nejezdí,protože by ho neuhlídali a na společné výlety jezdí dcera školnice,která ho má na starostI.

anonym

no tak pokud je tak odstrkovaný ani se nedivím že se tak chová,možná ani nechápe proč,v tomto případě speciální školka je výborné řešení,hlavně musí někdo na takové chování upozornit co nejvíc lidí a takový měsíčník na vesnici kde si každý vidí do kuchyně hodí,hodně štěstí