Lgee

Co by se v tomto případě mělo dělat?

Kamarád si chce udělat vlastní stát (mini národ) je to asi psychopat… Ale nechápe ze je to nesmysl i kdyby měl miliardy tak nemá šanci .. Mám zavolat do Bohnic? Vezmou si ho alespoň na pozorování.?

Nejlepší odpověď
ivzez

Kdyby se měli lidé zavírat do psychiatrických nemocnic „aspoň
na pozorování“ za své sny či přání, musely by celé státy být psychiatrickými nemocnicemi a jen malá část území by zůstala
volná pro ty, kdo žádné sny či přání nemají.

Ani zakladatele Liberlandu nikdo „nepronásleduje“,
přestože od snu (přání) pokročil dál.

Další odpovědi
annas

Napřed si přečíst odpovědi v archivu na podobné otázky.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vlastn%C3%AD%20s­t%C3%A1t

Není třeba, abyste ho zavedl na psychiatrii, ale diskutoval s ním. o tom,. že to není tak snadné najít území, vyřídit vše, co je třeba včetně peněz atd.

"Mít tak svůj vlastní stát. Není to sice úplně jednoduché, ale založit si vlastní stát je možné. Jaká je pravděpodobnost, že se vám to podaří?

Inspiraci si můžete vzít u Liberlandu. Prostě vás to už u nás v Česku nebaví. Daně jsou vysoké, výdělky malé, politici jsou rozhádaní a chcete změnu. Když se podíváte kolem sebe, tak vlastně jste ještě nenašli zemi, kde byste chtěli žít. Takže si raději založíte svou vlastní.

https://www.fi­nance.cz/495222-zalozeni-statu/

https://www.a­bicko.cz/clanek/prec­ti-si-zabava/18391/jak-zalozit-stat-zeme-ktere-chybi-v-osn.html

Edison

Takové pokusy tu už byly. Všechny skončily v určitém, nikoli konečném stádiu. Předně to chce nastudovat mezinárodní právo. A to dost do detailu.

Kelt

Nestarej se o kamaráda, 99 % lidí jenom kecá. To bys musel zavřít skoro celou republiku. Raději dělej něco smysluplného a užitečného a dokopej k tomu i svého kamaráda. Když budete pracovat, nebudete mít myšlenky na blbosti

nyjono

jako, že by byl sám 1 člověk ten mininárod? 😁 😁 😁 😁

aliendrone

Proč se drbat za levým uchem levou rukou, když to jde i pravou nohou? ;) :D :D

K ČEMU by takový stát byl JEDNOMU člověku? Lidí, kteří si dělají co chtějí i BEZ vlastního státu je DOST a dokonce to díky tomu mají o DOST JEDNODUŠŠÍ. ;) :D :D

Kryšpín

V Itálii jsou na prodej v horských oblastech domky za 1 Euro, je tam možno zakoupit celou menší vesnici za mrzký peníz, tu by mohl oplotit a se svolením ouřádů vyhlásit svůj stát, třeba Mini-Česko u špageťáků.

anonym

Zavolej je pro sebe, nechápu co se do něj vůbec navážíš … tenhle pokus je jen prověření legislativy a věř tomu nebo ne, čistě z technického hlediska tomu nic moc nebrání ostatně to udělal i bolek polívka když deklaroval Valašské království, to už sice zaniklo ale právně nějakou dobu existovalo. Taková rada na závěr, místo útočného hodnocení druhých a spolužáků, zkus se zaměřit na to co děláš ty sám a jak se projevuješ.

anonym

Kryšpín: oplocení třeba i celé vesnice by k nezávislosti jistě nestačilo, to je rozhodně komplikovanější problém, takové vyhlášení nezávislosti 🙂 I kdyby to oplotil dál by platil daně, dál by se na něj vztahovaly zákony ČR a nemohl by definovat své vlastní.