Lgee

Co by se stalo, kdyby „nedotknutelný“ diplomat šel k někomu do „nedotknutelného“ obydlí?

Hypotetická otázka:
V ústavě je daná nedotknutelnost obydlí a ve smlouvě o diplomatických stycích nedotknutelnost diplomata, co kdyby nějaký „nedotknutelný"di­plomat hypoteticky šel někomu do "nedotknutelného“ obydlí, co by se stalo?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud by byl pozván, tak by si asi s hostitelem užil hezkej mejdan.
Pokud by nebyl pozván, tak bez ohledu na diplomatickou imunitu je možné svůj byt bránit, vč. zásahu policie. Jen by ho policajti asi museli nakonec pustit. nicméně pokud by ho v cizím bytě při zásahu třeba zastřelili (pokud by k tomu byl odpovídající důvod) tak je to OK.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.