luckykubrt

Co by se stalo se Zemí, kdyby Slunce pohltilo Merkur?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic. Sluníčko by si ani neškytlo, ani nekrklo. Hmota veškerých planet a dalších těles dosahuje sluneční soustavy dohromady dosahuje jen 1% hmoty Slunce.
Doplněno: Merkur sám na Zemi nemá žádný vliv a Sluncem bude pohlcen jako první až za 5 mld. let, když začne přecházet do stádia rudého obra. Pak budou přicházet na řadu Venuše, Země a možná i Mars.

Další odpovědi
aliendrone

Záleží na tom, co myslíš tím „pohltilo“. Jestli „pád Merkuru“ do Slunce, tak v podstatě vůbec nic. Pokud máš na mysli nárůst objemu Slunce, tak to by byl konec světa.

Ono to jednou nastane. Slunce se „nafoukne“ minimálně až za oběžnou dráhu Venuše. Při přiblížení slunečního povrchu o nějakých cca 60 000 000km k Zemi (aby oběžná dráha Merkuru byla pod povrchem Slunce) – což je celá třetina současné vzdálenosti – se dá čekat… teplo. VELKÉ TEPLO. Vyvařené oceány a vůbec podobné legrácky. Na Zemi by to vypadalo podobně, jako dnes na Venuši.