FlAsh_7

Co by se stalo, kdybychom neplatili daně? Viz popisek.

Dobrý den, co by se stalo, kdyby někdo neplatil daně a armáda ČR by ho nemohla porazit(ani se spojenci)? V odpovědích berte v potaz to, že by ho nemohla ČR porazit ani se spojenci.

(viz. popisek)

Nejlepší odpověď
hapiky

Ve hře je spíše tzv.krácení daní. Není znám žádný případ, kde by musela zasahovat armáda kvůli neplacení daní. To by musel být jó mafián, aby na něj běžná zásahovka nestačila.
Neplacení daní byl a ještě je v Česku národní sport. V Americe je po vraždě druhý nejtěžší zločin.

Další odpovědi
ivzez

Armáda ČR nemá důvod bojovat proti českým neplatičům daní.
Krácení daní se neřeší vojenskou silou.

Pokud někdo neplatí daně v řádné výši, hrozí mu pokuta
nebo vězení (podle závažnosti).

zjentek

Tak především a to hned zkraje by významně ubylo prac. postů ve vládním sektoru. Kdyby daně neplatil nikdo, tvrdě by pracovali všichni. Jedním slovem- ráj.

anonym

Pokud už jste tak velcí, že i armáda by s vámi nepohnula, pak už dávno vaše účetnictví využívá daňových optimalizací pomocí offshore společností (více zde https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Daňový_ráj ) , tedy podnikání se sídlem v daňovém ráji kde je zdanění jednodušší nebo prakticky minimální.

Jinými slovy pokud jste dost velcí a daně platit nechcete, jde to i naprosto legálně a rozhodně se nemusíte pochybovat mimo zákon. Evropským ministrům sice daňové ráje leží v žaludku a chtějí jejich zneužitelnost omezit, ale je to tak trochu jako s bitcoiny, … řada institucí by to ráda zablokovala a zakázala, ale ono to prakticky prostě není tak jednoduché nebo to vůbec není možné. Proto jsou tyto daňové optimalizace (někdo by klidně použil i výraz masivní daňové úniky, ale právně to bohužel v tomto případě takto klasifikovat nelze) legální a spousta zpravidla těch největších firem díky tomu daně skutečně téměř žádné neplatí.

anonym

Daňové ráje jsou přitom mnohem blíže než by se mohlo zdát. Není to jen ten notoricky známý Kypr či Britské Panenské ostrovy 🙂 … Velmi známý případ je třeba firma Apple danící příjmy v Irsku, kolik byste tipnuli že na daních zaplatili ? bylo to 0,005%, slovy klasika: „kdo z vás to má ?“, tak Apple ano, a to je prosím firma která žije z prodeje extrémně předražovaného zboží a přesto je jí za těžko platit daně jako ti nejmenší živnostníci kteří se musí probíjet na konkurenčním trhu svými schopnostmi a kvalitou, nikoliv jen pompézním marketingem kolem svého nadhodnoceného brandu.