jirka F

Co by se stalo, kdybych vypil šum?

šum jde ke dnu láhve, zatím jsem nikdy nezjistil, co je to ten šum vlastně zač, vím akorát, že je to něco co jde v domácím moště ke dnu láhve.

bonus: Co je to vlastně přesně ten šum?

Nejlepší odpověď
Drap

Šum je nahoře ta pěna. Dole v láhvi je kal. Jsou to drobné částice z jablek, které se dostaly do moštu při lisování. Pokud to vypiješ, nestane se ti vůbec nic, jen to nebývá příliš dobré. Klidně ochutnej.

Další odpovědi
gecco

Kvasinky…
Klidně to vypij…
😉

Lamalam

Nevím, šum jsem nikdy nepila, ale občas míváme v moštu kal. Kal způsobují kvasinky nebo bílkoviny a vypít ho můžeš.

quentos

jakej „bonus“?! Jako že můžem milostivě odpovědět ještě na jednu otázku? Bonus přináší uživateli výhody – jaké výhody to má pro nás? :{D>
Bonus by byl, kdyby se tazatel konečně naučil interpunkci nebo kdyby otevřel knihu a zjistil, že před otazníkem se v životě nedělá mezera.

talka

Žádnou mezeru nevidím, asi jsem slepá!

Lamalam

Mezera tam už není, quentos to opravil.