jjj123456789

Co by se stalo, kdybych do motoru dal místo motorového oleje olej na fritování?

Nejlepší odpověď
Funna

pokud je to nějaká stará plečka, tak možná by to šlo…bod vzplanutí je vyšší, než u motorového, jenže nevím, co udělá při trvalém zahřívání a navíc neobsahuje přídavné látky, které chrání motor…prostě těch pár stovek jaký je rozdíl v ceně za to určitě nestojí…litr jedlého stojí 30–50, litr motorového lehcecpřes stovku…

PS: bazárku, ptal se na motorový olej, ne na olej jako palivo .-)

Další odpovědi
Nazdar Bazar

https://www.o­leje.cz/forum/jez­dime-na-fritovaci-olej-t1584-30.html

Agneta

Co by se mělo stát? Nízkootáčkový VW brouk s tím normálně jezdil, to je známá věc. Jak dlouho, to ale nevím:D
A u moderního, kdybys to dal půl na půl – tak určitě taky, vyzkoušej to a pak napiš:DD
Doplňuji:
kapitán>>> nemyslela jsem ten olej nalít do nádrže, ale do motoru, a když má max. otáčky 3200, tak je malootáčkový, a jezdí průměrně při 1500 otáček za minutu, a tak s tím potravinovým olejem vyjde. Nebuď závistivý když to u tvojeho nekvalitního auta nejde a kup si brouka, ještě se dělá v Mexiku a v Brazílii, a je známo, že je nezničitelný :DDD
Samozejmě si můžeš koupit jeho prodlouženou a sníženou verzi, ale to už se jmenuje jinak, je ale taky nezničitelný(P911)­.:DDD

gecco

Do jakého motoru a za jakým účelem?
Např. v elektromotoru by téměř nevadil.
V nízkootáčkovém zážehovém spalovacím motoru by krátkodobě takřka nevadil, zejména nízkootáčkovému dvoutaktu k mazání vrchem by to bylo skoro jedno.
Pokud (myšleno k mazání ojnic a kliky) by šlo o vysokootáčkové motory nebo, nedejbože, přeplňované, prostě by se motor zadřel, přece se nebude dřít nasucho, ne?

Banán88

no.. ja bych to moc neriskoval, je pravdou, ze u stareho mercedesu jsem se ho nebal pouzit jako palivo, ovsem olej jsem doplnoval jen mineral.. ale kuprikladu v motorovych pilach to vubec problem neni, mnohaleta zkusenost..

RedBox

Jelikož jeho mazací schopnosti nejsou ideální, nemá potřebná aditiva a může se usazovat, za nižších teplot nemá ideální viskozitu, tak bych to nezkoušel. Zvlášť, pokud máte hydraulická zdvihátka. Ne vždy se vyplatí šetřit, fritovací olej nedokáže vytvořit ideální film a proto se nehodí ani na staré plečky. Ano, chvíli to určitě pojede, ale na 20 000 km to vážně není.