zvonisek

Co by se stalo, kdyby zhasl měsíc napořád?

Pokud by se ztratil?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Měsíc nemá své vlastní světlo, otázka nedává smysl.

Další odpovědi
PepasAvalonu

Měsíc nesvítí, nemůže zhasnout. Kdybychom nějakým způsobem přišli o Měsíc, možná by nastalo několik tsunami, ale hned pak by se veškerá oceánská voda ustálila a zůstala skoro nehnutá, příliv a odliv by byl jiný – skoro žádný, po čase by ubyla spousta mořských (a přímořských) živočichů, změnila by se délka dne (byl by o spoustu hodin kratší, rotace Země by byla mnohem rychlejší), nastalo by velmi často proměnlivé počasí, špatně předpovídatelné a samé extrémy, kromě zemské rotace by se po čase taky změnila i osa Země, v noci by byla větší tma a byly by jasnější hvězdy, kdyby nebyly mraky, taky by sem asi dopadaly větší meteoroidy, což by mělo katastrofální vliv na život i na planetu, byly by velmi silné větry – vichřice by byly normální, … Život by se zhroutil, dost možná doslova.
Plno planet má vlastní měsíce a dokonce několik, ale žádná nemá takový jako my a dost možná by bez něj na naší planetě nezvnikl život, určitě by se nevyvíjel do pokročilé formy života.

Justin1

Jak zhasl? Kdyby zůstal, kde je, a neodrážel světlo, nebo kdyby vůbec nebyl? O tom, co by bylo, kdyby zmizel nebo nebyl, jsou videa na YouTube.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kq-Z2IaxHNE
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5HNQu-IB9V0

Midoc

Měsíc nesvítí. Je jen osvětlený slunečními paprsky, když je vidět svítící.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.