Avatar uživatele
Tabea

Co by se stalo, kdyby ze dne na den skončily všechny sociální sítě?

Jak by pak vypadala komunikace mezi lidmi? Smířili bychom se s tím?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, Ametyst, NoFear před 1184 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ani po zapojení nejbujnější fantazie mi nenapadá nic, co by se mohlo stát.
Osobně jsem nikdy k ničemu žádnou sociální síť nepotřeboval a nenapadá mi žádná situace, kdy by mi mohla být k něčemu dobrá. Ke všemu, co potřebuju vyřídit, mi stačí neomezené volání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NoFear

Hádám, že by plno lidí spáchalo sebevrždu. Přece jak by jen mohli společensky žít bez sociálních sítí. :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nic, bylo by to jako dřív a byl by klid. Pouze by ubylo nářků o zneužívání fotek. A úchylové by ztratili motivaci.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vůbec nic. Komunikovalo by se stejně jak se komunikovalo když tady žádné nebyly. Smířili či nesmířili je to úplně jedno. Kdyby nebyly , tak ani ten kdo se nesmíří si nijak nepomůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Co by se asi mělo stát? Nic.

K odpovědi ad elkon, bych ještě přidala toto:

Lidé by přestali být závislí na těchto sítích, hrách. S přirostlou rukou k MT ;)
Naučili by se opět spolu komunikovat, mluvit.
Rodiče by mohli opět svůj čas plně věnovat dětem. Přestali by každé své „uprdnutí“ sdělovat světu. Zmizela by kyberšikana.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

A co by nám to bylo platné, kdybychom se s tím nesmířili?
Začali bychom nejspíše lépe vnímat realitu.
Někteří by konečně začali rozvíjet svůj intelekt.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Kdyby jsou chyby .- hypotetická otázka, co by se stalo , kdyby … Každý to vidí jinak …

1. Třeba rodiče by se museli víc starat o děti tak, jak to bylo v minulosti. Lidé se nepřetvařovali, neuráželi ty, kdo má jiné názory. Nebyli by vystavení riziku.

Mnozí by se možná víc setkávali osobně, třeba by byli klidnější, měli víc času pro reálný život, určitě by jim nechyběly tzv. zaručené informace., myslím si, že by víc přemýšleli, co je pravda, co je tzv. zaručená pravda atd.

Nejde o paradox? Sociální sítě spojují uživatel s lidmi, kteří jsou daleko, ale bohužel vzdalují je od těch, kteří jsou blízko. :

Takže známá průpovídka – kdyby prase mělo křídla … nikdo neví, co by se stalo, kdyby …

„Pokud jdeme s davem, dojdeme maximálně tam, kam šel ten dav. Pokud ale umíme dav opustit, dostaneme se na místa, kde nikdy nikdo nebyl.“
Albert Einstein

2. Někteří jedinci by byli bez rad či doporučení bezradní. Nemohli by se třeba vyjadřovat k určitému dění i ti, kteří by nenapsali ani slovo do regionálního tisku.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nic by se nestalo. Bez nich jsme žili a žili bychom dál (a líp). Šli bychom dál močálem černým okolo bílých skal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Jak komu. Někomu nic, jiný by ztratil smysl života. Jiný by přišel o výdělek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Nastala by doba temna, včetně hospodářského propadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Extrémní množství lidí s rukama „doleva“ (co do šikovnosti a snahy cosi HMATATELNÉHO vytvořit) by přišlo o své zdroje laciných příjmů. Extrémní množství fin. prostředků by se přesunulo do sfér, kde je jich potřeba. Stačilo by, kdyby ze dne na den skončila reklama. A bylo by to hotovo. (;

Hapiky, právě NAOPAK. Na rozvíjení intelektu už by nebylo tolik času. Sítě jsou tady především proto, abys vše přerušil a získal na ně čas. Měl pocit, že něco děláš a přitom se vůbec nenadřel. Zkušenost!!!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Mě by se nestalo nic. Větší část svého života jsem prožil v době před sítěmi a přežil jsem to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek