Yggdrasil.

Co by se stalo, kdyby si člověk osmažil ruku?

Zrovna jsem dělala rybí prsty a napadlo mě, jak by to asi vypadalo, kdybych na ten rozžhavenej olej dala ruku, myslím třeba dlaň a nechala ji tam dost dlouho na to, aby doopravdy vypadala „osmaženě“. Jak by to na té dlani asi mohlo vypadat? Bolelo by to hodně? (samozřejmě, že bolelo, to je mi jasný, ale jestli by to bylo až nesnesitelný, nebo zase tolik ne, nevím teda, kolik z vás už si zkoušelo smažit ruku, takže se se mnou asi o moc vlastních zkušeností nepodělíte, i tak se ale ptám).
PS: Cítím se vážně špatně za to, že jsem to dala do kategorie „jídlo a vaření“, ale…víte o nějaké lepší? Třeba „volný čas a hobby“ by taky nebylo úplně ono.
Doplňuji:
To, že bych ucukla, samozřejmě. Však já ani nemám v plánu si ji smažit, jenom by mě to zajímalo.

Nejlepší odpověď
led

Prišli by ste pravdepodobne o možnosť ju plne využívať.

Kanibalizmus a zámerné sebapoškodzovanie u nás nie sú povolené.

Další odpovědi
huxa

Pokud bys neměla pouze nějaký ohřátý tatarák, ale vážně křupavější steak z ruky, už bys ji nikdy nemohla používat. Pokud bys do několika hodin nedostala lékařskou pomoc, umřela bys. (za předpokladu, že by se ti ruka krásně smažila z obou stran alespoň dvě minuty). Trpěla bys silnou horečkou, zimnicí, průjmy, což platí ale i u jiných větších popálenin. Kromě toho by se ti také narušil krevní oběh a byl by reálný infarkt či mrtvice. Za předpokladu tedy, že by se ti ruka smažila na rozehřáté pánvy několik minut…

Ještě jsem nezmínil, že by se ti nejspíše poškodila i nervová soustava mimo ruku (mýcha, mozek) a pokud by si to přežila díky lékařům, byla bys bez ruky a nejspíše po zbytek života na vozíku s nějakou mentální poruchou (nikdo holt takové bolesti nevezme dobře).

Je toto velmi zajímavé téma, před několika lety mě to samé napadlo, tak jsem si o tom také něco zjišťoval :)

iceT

před vložením do řvoucího oleje ovšem nezapomeň ruku řádně naklepat…

badisko

tak kategorie treba..... Aktuality a zabava …taky jsem si sice jeste ruku nesmazil avsak s olejem mam zkusenost …kdyz jsem byl site tak se mi povedlo vylit si na nohu(nart) olej i s hranolkama …:D …byl s toho mega puchyr a bolelo to jako cert …
No kazdopadne by ti odumrela tkan …a koleloby to velice dlouho…neco ti poradim zajdi vele do pokoje …vem si jehlu a tu si zaraz pod nehet …:D pak tu pak si tu bolest zvasob 1000 x a budes nekde u toho cila ..po kterem touzis …:D ..

Beer4Real

Musí to být príma mít ruka osmaženou a křupavou.
Pokud se někdo najde kdo by si chtěl nechat svůj pařát osmažit tak mě napište, přinesu vlastní olej a friťák a uděláme to ;)

anonym

No jasně, bolí to, a jak to bolí, sama jsem po velkém popálení, vím, co píšu, tady ještě dá se říct „nic moc“, bývá to i horší
http://www.you­tube.com/watch?v=NfzvO9h­CTFg
Úplně mi z toho naskočila husina, to jak jsem si na to vzpomněla ☹

mosoj

Děkuji za poznatek, že spálenina bolí.

Sarrow

Připomněla si mi dobu, kdy jsem si dal za úkol najít ten nejodpornější film v dějinách kinematografie, tohle je jeden z těch slabších kandidátů. :)

Důrazně upozorňuji na to, že scénka není vhodná pro slabší povahy!
http://www.you­tube.com/watch?v=stTuG­Q1XfRw

Heleave1

Hlavně by jsi si jí neosmažila, tělo má pud sebezáchovy a ten by ti nedovolil tam tu ruku nechat dlouho. Respektive v okamžiku kdyby jsi se dotkla rozpáleného oleje tak by jsi ucukla.

Bad Wolf

Tvoje otázka mi připomněla povídku od Stephena Kinga u nás se jmenuje Nezmar.
Doplňuji:
http://www.da­tabazeknih.cz/po­vidky/mlha-1133/nezmar-244
http://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Survivor_Ty­pe

ivzez

Na … otázku adekvátní odpověď:

Já bych doporučila ruku před smažením odseknout,
naklepat, obalit v trojobalu a pak osmažit.

Mělo by to hned dvě výhody:

  1. S useknutou rukou by se snáze manipulovalo
  2. Smažení by vůbec nebolelo …

huxa

Sarrow – a ty jsi mi zase připomněl čínský fast-food masíčka :D

arygnoc

nie som veriaci, ale tentokrát ťa, bože, vyzývam, zakroč!

badisko

Samba… opravdu chutne

anonym

Jsou tady i horší videa, jestli sis náhodou nevšiml, takže se uklidni