Kelt

Co by se stalo, kdyby se zrychlilo otáčení Země? Mohlo by to odšplouchnout vodu?

Zeměkoule se otáčí a podle toho se střídá den a noc. Co by se stalo, kdyby se zvýšila frekvence otáčení. A jaká by musela být, aby to odstranilo vodu z povrchu. A nebo by se zvýšila tak teplota, že by se voda vypařila. Lze si takový model představit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

To by se ta rotace musela zvýšit nejmíň 100×, možná tisíckrát. Kdyby se ale takhle roztočila, neztratila by se jenom voda, ale i atmosféra a Zemi by to roztrhalo. Takový model ovšem nepřichází v úvahu, rotace Země se naopak nepatrně zpomaluje.

Další odpovědi
Ametyst

To by se parlamenty musely shodnout na poloviční pracovní době, když by byl den krátký a člověk by ho strávil jenom v práci. 🙂