Kelt

Co by se stalo, kdyby se zrušily peníze a každý si mohl vzít, co by chtěl?

Měl by tento fakt, byť utopistický, vliv na podstatné snížení krádeží? Kdyby si každý mohl vzít, co chtěl, tak by lidé nekradli. A já bych si klidně mohl nechat stát před domem auto, nezamčené a uvnitř počítač a jiné věci klidně tři dny bez nějakého strachu, že o ty věci přijdu. Nebo bych o ty věci přišel. Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Agneta

„A já bych si klidně mohl nechat stát před domem auto, nezamčené…“

Jiná země – jiné mravy :DDD

Např. v USA :

Přijedeš k benzínové stanici, vystoupíš, auto nezamkneš, jdeš si dovnitř koupit zbraň, vycházíš ven, a někdo otvírá dveře tvého auta (:DDD), — což neudělá, neboť ví, že můžeš začít střílet…ale semtam se stane, že lidem ukradnou z auta sluneční brýle:DDD

Další příklad z jedné z nejchudších (ale islámských) zemí světa, z Afgánistánu:

Každý den ráno tlačí směnař peněz svoji starou kárku přes tržnici, v které je pod sklem vidět 200 000 Dolarů, 100 000 €, a dalších měn. Večer jede zase domů. Dělá to tak už 30 let, a každý ho zná… :DDD

Bydlíš na Chánově?

:DDD

Další odpovědi
Drap

Je to nesmyslná utopie. Velmi brzy by nebylo co brát. Nikdo by nevyráběl a současné kapacity výroby by nestačily. Vše by se velmi brzy rozebralo.

Děda Louda

Klidně si nech stát před domem nezamčené auto s počítačem. Kdokoli si to bude moci vzít. Nemusíš se bát.

cochee

Vždyť to není žádná nová myšlenka. To byl jeden z cílů komunistického společenského zřízení, ve které se mělo vývojem proměnit zřízení socialistické, které jsme tu měli. To nefungovalo, takže se dá předpokládat, že tím tuplem by nefungovalo zřízení komunistické. Doporučuju však ke „studiu“ první díl trilogie o Neználkovi, tam to jelo na plné pecky a fungovalo ;)

Hawajka

Nechtěla bych…
Celá ekonomika,továr­ný,různé výrobky atd. By šlo do čudu. Protože lidé co takové věcičky vyrábějí tak by už nemuseli,protože by si mohli vzít vše co chtějí a už by nemuseli pracovat.

Dpolňuji:
Lidé pracují kvůli penězům, za které si můžou něco koupit.Takhle by nemuseli dostávat peníza a neměli by proč pracovat…

Pokud' myslíš že by si každý mohl vzít jen jednu věc, tak by se kradlo nadále ;(

Klára K.

Bodobně, jak tady psal Děda Louda:
samozřejmě, že by krádeže vymyzely, a to úplně. Všechno, co se teď považuje za krádež , by se totiž stalo normální běžnou věcí.
Takže si venku klidně nech stát auto, někdo ti ho „ukradne“, ale ty s tím nebudeš moci nic dělat, protože to přece vlastně krádež není.

Mc Merkurion

ty si nedával ve škole pozor? dyť nám přeci povídali jak to Marx,Engels a Lenin vymysleli? DÚ tady neřešíme se říká…