garminlo

Co by se stalo, kdyby se Země střetla s miniaturní neutronovou hvězdou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Neutronová hvězda je sice rozměrově opravdu miniaturní, ale má hmotnost a gravitaci podobnou jako některé normální hvězdy. Vůbec by nemuselo dojít k fyzické srážce, stačilo by kdyby Sluneční soustavou jen proletěla a způsobilo by to takový chaos oběžných drah planet v soustavě, že by nezůstal kámen na kameni. Život na Zemi by každopádně zanikl.

Další odpovědi
Edison

UTFG:
„Případné srážky s jinými vesmírnými tělesy jsou doprovázeny uvolněním velkého množství energie, indikovaným mohutnou emisí záření gama – gama záblesk.“ Další řetězec důsledků si snad již představit dovedeš.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Neutronov%C3%A1_hv­%C4%9Bzda

Emefej

Nestalo by se skoro nic. Neutronová hvězda by tu srážku ani nezaregistrovala.