sesednizkola

Co by se stalo, kdyby stat zakazal jakekoliv pujcky, hypoteky atd.?

Proste by si neslo na nic pujcit nebo si neco vzit na splatky, jen vrat co dluzis, ale od Noveho roku 2016 uz neni mozne udelat dluh jinak nez treba na najmu nebo pausalu. Co vsechno by zkrachovalo? Zastavil by se nejak vyvoj v nejake smeru? Zvetsil by se rozdil mezi bohatýma a chudýma? Co by to znamenalo pro ekonomiku atd. Jakakoli pujcka na cerno by byla pro veritele rovnou poukaz do kriminalu, takze by to uz delali opravdu jen ti drsni hosani co za nesplacenou splatku lamou ruce.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…a proč výjimku na paušál a nájem? když bez dluhu,tak vše > a všichni,hlavně stát…

Další odpovědi
Kepler

Asi by se více začaly přepadávat banky, převozy peněz, vytrhávat bankomaty…Ne, dělám si kozy, myslím si, že by nic moc nestalo.Vyčůraný český filuta by brzy našel náhradu, všechno se dá obejít. V reálu by ovšem něco takového nebylo možné, zhroutil by celý bankovní sektor i ekonomika.

BANAN93

Chodili by si lidi půjčovat od mafiánů – takže nic by se nezměnilo, akorát jedni mají saka a druhý koženou bundu a bouchačku :D

  • Zvedla by se cena zlata atd. do čeho by majetní chtěli uložit své přebytečné peníze na určitý výnos. Pro chudé by to mohlo být dobře – protože myslím, že nikdo kdo si kdy vzal půjčku na tom nevydělal

led

Otvor oči. Veď k tomu to všetko bankové podnikanie, to čo sa dnes deje vo svete, smeruje. Tu nejde o žiadnú dobročinnosť, lásku k blížnemu, ale o sústredenie moci.

lexx

chcípla by zakrátko ekonomika neboť 40% chlastu a žrádla jde na sekeru, úvěr. lízu, kredit a splátky…

Šidlo

čo sa stalo za prohibície v amerike?

to by sa stalo aj tu, len si alkohol vymeňte za pôžičky

anonym

led: jsi totálně mimo. Banky jsou právě na půjčkách založené, bez nich by zkrachovaly.

led

Ešte ra a čítajte pomaly:
Veď k tomu to všetko bankové podnikanie, to čo sa dnes deje vo svete, smeruje. Tu nejde o žiadnú dobročinnosť, lásku k blížnemu ale o sústredenie moci.
v čom som mimo? Veď obaja tvrdíme to isté v rôznych rečiach.

setapouch

Tak to musíš být ještě blbější, než se prezentuješ. Pro neschopnou ještě jednou: „Banky jsou právě na půjčkách založené, bez nich by zkrachovaly.“

anonym

Ty jsi blbý více než blbější! Matka, která tě porodila, ti měla zakroutit krkem!

anonym

„blbý více než blbější“ – co je tohle za jazyk?

led

Bez slov:
Příspěvek: sesedni z kola a otvor oči. Veď k tomu to všetko bankové podnikanie, to čo sa dnes deje vo svete, smeruje. Tu nejde o žiadnú dobročinnosť, lásku k blížnemu ale o sústredenie moci.
Nahlásil uživatel: setapouch
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

setapouch

Ale samozřejmě. Vždyť si po sobě přečti, co plácáš za kraviny, nemá to hlavu ani patu.

led

Po vrátení mojej odpovedi administrátorom opäť pokúšate, tentoraz administrátora? Vaše opakované už 3. slovom Tretie nahlásenie:

"Váš příspěvek bude posouzen administrátorem Odpovědi.cz
Od : Odpovědi.czKomu: ledPřed: 1 minSmazat

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: sesedni z kola a otvor oči. Veď k tomu to všetko bankové podnikanie, to čo sa dnes deje vo svete, smeruje. Tu nejde o žiadnú dobročinnosť, lásku k blížnemu ale o sústredenie moci.
Nahlásil uživatel: setapouch
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.

Po posouzení administrátorem bude váš příspěvek buď na server navrácen (je možné, že v upravené podobě) nebo ze serveru odstraněn. O případném odstranění příspěvku obdržíte informaci prostřednictvím e-maillu.

Připomenutí: Častým důvodem nahlášení příspěvku bývá nepoložení otázky do pole pro otázku.
Věnujte prosím, pozornost pravidlům serveru a kodexu uživatele. Pro správné používání serveru je vám k dispozici nápověda.
Časté dotazy naleznete pod záložkou FAQ.

S přátelským pozdravem

Tým Odpovědi.cz"

vaša otázka vo vnútornej pošte:

"Podvodník?
Od : Ahmed NakadiKomu: ledPřed: 9 minSmazat

V čem podvádím? Víc profilů mám a co jako? Není to nic proto ničemu. Pokud ano, pošli to sem, vyzýval jsem tě k tomu něklolikrát. Takže si dej bacha, mohlo by na tebe snadno přijít trestní oznámení.

Alespoň nelžu a neměním dějiny, což obojí ty děláš pravidelně."

ODPOVĚDĚT:
Ano, ste podvodník!
A viac sa s vami nemienim o tom baviť, vaše činy hovoria za vás!

setapouch

Já jsem podvodník? A čímpak to chceš dokázat? Ptal jsem se nejméně pětkrát a ani jednou jsi neodpověděla. To o tobě svědčí nejlíp.