Alesh

Co by se stalo, kdyby pravidla silničního provozu byla pouze doporučená?

Zkrátka maximální rychlost by nikdo neměřil, nepokutovat. Když by byla na semaforu červená a viděl bych, že na zelený nikdo nestojí a tudíž ani nemám komu dávat přednost, tak bych jel, mohl bych jezdit pod vlivem apod. Samozřejmě, když bych někoho sejmul, tak bych byl potrestán stejně jako dnes a pokud by bylo zjištěno, že to bylo z důvodů, že jsem porušil předpisy, tak by mi to přitížilo a dostal bych naprosto stejný nebo třeba i o něco vyšší trest než dnes. Zkrátka pokud bych předpisy nedodržoval, ale nic nezpůsobil, tak by to nikdo neřešil, ale pokud bych způsobil nehodu, někoho zranil apod., tak by mi to přitížilo, takhle to myslím. Stejně i když je to dnes hlídaný, tak to spousta lidí nedodržuje a navíc pro spoustu magorů je to „zakázané ovoce“. Myslíte, že lidi jsou jen takové stádo, že by se najednou všichni chovali jako hovada? Nebo by se provoz naopak po počátečním chaosu zlepšil, zklidnil? Co myslíte, že by nastalo?

Nejlepší odpověď
dudu

No nevím, podobnou situaci se bojím jen představit. Už dnes, kdy jsou pravidla stanovena taxativně často slyším od našich zahraničních přátel, že si na silnici počínáme jako sebevrazi a stav se nelepší. V našich poměrech zatím asi bude přece jenom stále účinnější dlouhý bič a malý dvůr. A případně ještě přitvrdit na výši pokut, ale hlavně v účinnosti postihu co do nezvratnosti a bezprostřednosti dopadu jeho okamžitým uplatněním.

Další odpovědi
Drap

Nastal by chaos, anarchie a podstatně by se rozšířil prostor pro korupci

zzzzz

No to by byl chaos, a s tím zmatkem v našich zákonech dvojnásobný. Už dneska ti mladí kluci jezdí jak hov@da, ožerou se a myslí si, že jsou mistři světa. Nejhorší, že většinou nezabijí sebe, ale nějakého chudáka, co za to vůbec nemůže.

mosoj

Tak ono se to již pomalu děje ! Zapoměl jsi ale, jak by se řešilo právo nejpotřebnějšího, nejchytřejšího, nejdrzejšího a t.p. Pak by již zřejmě došlo na to střílení častěji.
Doplňuji:
Byl by to takový nějaký komunismus na silnici !

redy

To si piš byl byto chaoz.
Asi by nikdo nevyjížděl,jedna cesta jedno auto :D
A ty co na to prdí teď by třeba jezdili opatrně třeba:d

Hykam

Já osobně bych vráti řidičák a prodal auto, strach by mi nedovolil vyjet ze dvora, ale když se chce asi by to mohlo fungovat. viz video
http://letecka­posta.cz/662801638

huxa

dopadlo by to tak, jako v Rusku…

honza19hk

víš jak to vypadá v číně,tak by to vypadalo stejně.
Nicméně mám pocit,že to tu už asi je,když vidím některé řidiče. včera jsem potkal na silnici jednoho,který si asi myslel že jede rally,přejížděl z pruhu do pruhu a málem se mu asi šestá myška nepovedla,pak zatáčku driftem atd…

venkovan

Nic mimořádného.
Pár dní by bylo na silnicích dusno a potom by všichni zjistili, že pokud se chtějí někam bez velkých škod dostat, musí se navzájem tolerovat a vzájemně spolupracovat.
Protože by nebyly silniční zákony – slušní řidiči by agresivní začali likvidovat. Zá pár let by bylo na silnicích prázdno, protože agresivní by se bránili.

cukrar

pravidla platí, sankce jsou vysoké (občas) a přesto se chovají řidiči jako neslušní…
Jsou to ale jen ti cizí, z našeho okruhu známých to určitě nikdo není…