Otazník123

Co by se stalo, kdyby po nedávné otravě řeky Bečvy kyanidem, zůstali mrtvé ryby v řece?

Protože postižený úsek řeky protéká také mým městem, měl jsem bohužel tu čest vidět na vlastní oči jak rybáři, hasiči a dobrovolníci pomáhají ty tuny mrtvých ryb sbírat s vody. Napadlo mě ale, co by se vlastně stalo, pokud by ty mrtvé ryby zůstali v řece? Myslíte že by si s tím příroda časem neporadila sama? Nebo by mohlo být ohroženo mnohem více živočichů (potencionálních konzumentů těch otrávených ryb) dále na toku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Bezpochyby si příroda po čase poradila i sama, ale mrtvé ryby v řece by způsobily další kontaminaci rozkladnými produkty a ptáci, které by je konzumovaly, by taky byli otrávení.