Marťas Q9

Co by se stalo, kdyby někdo utekl z nemocnice?

Co kdyby byl někdo v bezvědomí převezen do nemocnice (např. po omdlení, infarktu apod.), byl hospitalizován, a po probuzení by byl schopen dojít domů a rozhodl se zkrátka nemocnici opustit, i přes nevůli doktorů a sestřiček. Stihla by dotyčného nějaká sankce?

Odpovědi
Kepler

Sankce přímo ne, ale můžou tě vyřadit z další léčby v dotyčném zařízení. Takto si myjí ruce.

Rokio

Kepler: A co kdyby někdo utekl z psychiatrické nemocnice, přičemž by tam byl dobrovolně, ale bez povolení ji opustil, i když tam byl ze své vůle?

yuko

Spachal by sebevrazdu. Neni to skoda? Radeji neutikat.

Kepler

I takový případ znám. Už zpět nedostal svůj řidičský průkaz.

ivzez

Nikdo nemusí z nemocnice utíkat. Vždycky existuje možnost
podepsat tzv. revers a léčbu tak na vlastní žádost ukončit.