Evanna

Co by se stalo, kdyby lidské reflexy trvaly i několik sekund?

Například, usmyslím si, že udělám krok, ale ve skutečnosti ho udělám po 2 sekundách. Díky!

Nejlepší odpověď
led

V niektorých prípadoch by sa zabránilo škodám, či úrazom a v iných by zase oneskoreným reflexom tie škody, úrazy, vznikli.
Možností je veľa:
Predstavte si,
zacíte padanie, ale kým vaše spomalené reflexy zareagujú, môžte sa dolámať.
(extrém?) Niekto sa vás odzadu dotkne, vy chcete reagovať fackou (čo za úchyláka ma chytá…), ale vďaka spomaleným reflexom vaša ruka na priateľové líce nedopadne.

Další odpovědi
Pájo

Pohyby těla (obecně reakce) by se notně zpomalovaly…

sevos

Jo,to by byly velký zmatky.

pl4toon

Tipnu si, že by během krátké doby pomřela tak půlka populace.

michal00125

na silnicích by se nedalo fungovat