tencosepta

Co by se stalo, kdyby Ježíš uposlechl Ďábla a nesvolil se být umučen?

Propukla by apokalypsa, nebo by byl Jeruzalém vypálen, nebo by byli všichni proměněni v solné sloupy atd. ?

Odpovědi
led

Zanikol by v histórii, tak ako mnohí neznámi a mnohé náboženstvá.
Kolobeh dejín sa ale nedá zastaviť, to len v sci-fi nás o opaku presvedčujú, no mnohé myšlienky ľudí prežívajú aj svojich tvorcov…
… a myšlienka o novom zriadení sveta v čistote mysle a žitia v mieri, bez násilia, prežíva ďalej

anonym

Všechno jsou jen báje a pověsti,nesmíš všemu věřit.

Roman71

Tomucosepta, je jen jediný způsob, jak to zjistit: přečti si evangelia a dopisy apoštolů. Najdeš obsáhlejší odpověď než tu, kterou ti teď podám já. Všichni bychom zemřeli v beznaději. Žádná výkupní oběť = žádná naděje do budoucna.

Stingo

Tak by nevzniklo křesťanství, ale něco jiného.

ponovotny

nebyla by bible
Doplňuji:
samořejmě mám na mysli jen nový zákon

bububabu

Bůh se tak rozhněval když Eva a Adam neuposlechli jeho příkazu, (původně chtěl aby lidstvo žilo už od samého počátku v Ráji),
a tak chtěl všechno lidstvo nespasit a to znamená že by každý člověk po smrti šel rovnou do pekla. Ale protože je tak moc dobrý tak se mu nás zželelo a proto seslal svého jediného Syna Ježíše aby nás skrze svou obět na kříži mohl spasit. Protože Bůh se na nás dokáže dívat jen skrze Ježíšovi rány. Tudíž jak je psáno v Bibli: Jeho ranami jsme uzdraveni.
Ježíš miloval svého Otce i nás lidi tak velkou láskou že vytrpěl muka ukřižování, ponižování i opuštění od blízkých abychom my měli naději na spásu a nebe.
Takže kdyby se něco tak nemožného stalo jak píšeš. Žili by jsme všichni v ještě větší bídě a utrpení než jsme ted a po smrti by jsme šli na ještě horší místo!!!