bolak

Co by se stalo, kdyby byla vlhkost vzduchu 0%?

A mohli by lidé ještě dýchat?

A může nastat situace, kdy budou hlásit v počasí třeba nějakou teplotu, a vlhkost vzduchu blížící se 0% a nebo naopak 100%? Co by to znamenalo a čím by to mohlo být způsobeno?

Nejlepší odpověď
cochee

To už by organismy tu chvilku se suchým vzduchem vydržely, než vymřou na bezvodí. Vlhkost atmosférického vzduchu 0% by totiž logicky znamenala, že v ekosystému neexistuje voda. Vůbec nikde.

Další odpovědi
Zbynas

Finská sauna (120°) má vlhkost blížící se nula procentům (pár setin)

mosoj

Prosím rozlišujte absolutní a relativní vlhkost. Převážně vždy se myslí relativní vlhkost. Takže pokud by při 20 stupních byla relativní vlhkost nula, neznamená to , že by ve vzduchu vlhkost nebyla. Stejné jako v té sauně.
Poklud by se vzduch vysušil na absolutní vlhkost 0 a přišel by do styku s živočichem či rostlinou, okamžitě by se vlhkost zvýšila odpařením vody z nich.
Bez přívodu vody by uschli. Podstata schnutí. Pokud by měl člověk dostatečný přísun vody k pití, přežil by to, ale měl by zdravotní problémy. Viz. zvlhčovače vzduchu .
Ale žádné kdyby neexistuje.

V sauně se také měří relativní vlhkost. Vodních par je obsaženo ve vzduchu dost.

anonym

usušit zlatostříbrné mazače

mosoj

Relativní vlhkost je třeba vždy udávat s teplotou při které byla hodnota naměřena. Správně by u toho měl být ještě tlak. Ten se ale pro běžné meteorologické potřeby bere jako konstantní.