jirka F

Co by se stalo člověku, který by předjel svým autem policejní auto?

Pokud mu policejní auto bránilo v cestě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud by se tak stalo v souladu s dopravními předpisy, tak by se nemělo stát nic. Občas jsem to taky udělal.

Další odpovědi
Drap

Vůbec nic, pokud tím neporuší předpisy silničního propvozu.

zjentek

Když jedou jak s hnojem tak je objedu a jedu si. Obvyklé „fakáče“ prostředníkem si ale nechám pro sebe, bo nevím, co za kokota zakomplexovanýho může za kolcem být.

Ametyst

Myslím, že by hodně záleželo na rychlosti, a zda je to v obci, nebo mimo obec. Já jsem to kdysi musela udělat, v zimě, ve sněhu na horské silnici, do prudkého kopce. Potřebovala jsem rychlost a dojela jsem pomalé policejní auto, předjela jsem je a bezpečně se zařadila na pravou stranu vozovky.:-) Potřebovala jsem jet aspoň na trojku.

Rokio

Pokud by dotyčný neporušil dopravní předpisy a nejel hlavně příliš rychle, bylo by to OK.

Pokud by ale policejní vůz měl zapnutý maják a pronásledoval by zločince, osobní vozidlo by ho ani nemohlo legálně předjet, protože by porušilo předepsanou rychlost.

autacek

Policejní auto je auto jako každé jiné. Pokud by však mělo zapnuty majáky, opět by to záleželo na konkrétní situaci.

Emefej

Policejní auto je jenom auto, pokud ho předjedeš v souladu s předpisy, tak se nic neděje.

Dochy

V pohodě. Pokud neporušíš předpisy.
Na běžné silnici myslím nemůžeš předjet policejní auto s majáčkem. Na dálnici už jsem předjížděl levým pruhem auto s majáčkem, které si odvádělo někoho ke kontrole.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.