Gtopyx11x

Co by se stalo, pokud by se většina států rozhodla, že některý stát, který má plnou suverenitu, neexistuje?

Pokud stát už plnou suverenitu má, A pokud by náhle nadpoloviční většina států v OSN rozhodla, že například Česko „neexistuje“ a není suverénní zemí, tak by se celá země zrušila?

Odpovědi
anonym

Ne, takto mezinárodní politika nefunguje. Na kterém základě a podkladě se tyto státy rozhodly, mají takovou pravomoc v rámci OSN? Je to cíl OSN?

Můžeme se bavit o legitimitě. To, jakým způsobem jsou uspořádány země, je otázka psaných i nepsaných smluv.