zvonisek

Co by se stalo? Je to podvod?

Kdyby někdo si vymyslel jméno, na to jméno by něco objednal na svůj e-mail, na vymyšlené číslo a na cizí adresu?
Zatkli by ho?

Odpovědi
Kryšpín

Záleží podvod do 5 tisíc, nebo nad 5 tisíc, na svůj email, mail lze hodnotit jako kvalitní přesnou adresu, kterou Policie nebo šikula zjistí během pár minut.
Zatkli, nezatkli možná jenom do Bohnic a podobných zařízení.

annas

Pokud jde o vyšší částku, tak se to zjistít. Záleží na částce.

Stalo se to známé. Poslala balík na dobírku na adresu uvedenou v mailu. Oba si i spolu i telefonovali – měla mail, i číslo. Nepomohlo to, přišla asi o Kč 300 za poštovné odesilateli a vrácení balíku zpět.

Balík přišel zpět, adresa příjemce byla skutečná, ale nikoliv toho, který komunikoval. Dotyčný nechal balík poslat na cizí jméno. Zřejmě si udělal legraci, nebo chtěl naštvat odesilatele, možná spíš příjemce.

I když Kč 300 na ulici nenajde, bohužel je to částka nízká. Zbytečnou práci není možné počítat. Proč by někdo něco platil, když si neobjednal.

Několikrát s zde psalo o podvodech na Aukro. Také jsem naletěla, ale peníze – asi Kč Kč 1 100 jsem dostala zpět. Ale nepříjemné jednání kolem toho.

Ale bylo nás podvedených víc, nahlásili jsme na PČR a uvedli číslo, pod kterým prvn postižený hlásil. Postupně se zjistilo, že podvody dosáhly statisícových částek. Už si nepamatuji, za jak dlouho měl soud, ale velké částky určitě nemohl splatit hned.

Drap

Záleželo by také na výši způsobené škody. Zřejmě by ho nezatkli, ale musel by uhradit způsobenou škodu , k tomu nějakou pokutu a podobně. Nelze přesně předjímat, jak který čin vyhodnotí orgány činné v trestním řízení.

nyjono

Je předpoklad, že tebe časem zavřou za vymejšlení bejkáren. Otázka je, jestli do Bohnic, Klecan nebo půjdeš za katr.

led

Pokiaľ by objednávku prevzal a zaplatil, nikoho by nezaujímali dôvody tohto činu. (nie je to novinka)
Iné je, ak by zásielku neprevzal a zasielajúcej firme (osobe) by tým vznikla škoda. To už je kvalifikované ako podvod a firma by mala právo vymáhať škodu právnou cestou. Nie je problém zistiť skutočného držiteľa emailovej adresy.