Damiana

Co by se muselo stát, aby nějaká aféra skutečně své aktéry odrovnala?

Denně to čteme, vídáme. Vyjmenovávat netřeba. Ostuda jak hrom, průšvih do nebe volající, hodný toho, aby jeho protagonista na sebe použil mizící kouzlo. Ale nic se neděje. Chvíli se o tom píše, lidé si zanadávají (nebo ho ironicky oslavují!) a pak vše buď vyšumí nebo se aktér tak nějak „charitativně“ zachová a je většinou vzat na milost. Kdekdo se rozčiluje, nadává, ale toleruje se kde co.
Zajímalo by mne, co PŘESNĚ by se muselo stát, aby byl „hlavní hrdina“ opravdu společensky odrovnán a zničen, jak to vidíme jinde. Nebo umíme tolik odpouštět a hajzlovství bereme jako víceméně lidské?

Doplňuji:
Nemyslím jen politiky, ale i veškeré pseudocelebrity, které paradoxně své „aférky“ ještě uměle přiživují.

Nejlepší odpověď
anonym

Damiano, to by zde musel zavládnout rozum, pořádek a spravedlnost. Ještě nadlouho nehrozí ani jedno z toho, pokud se o nás budou nadále starat prodejní a zkorumpovaní poslanci, senátoři, vláda a pan prezident, který nezná pojem „špinavé peníze“

Další odpovědi
Kohut57

U nás se mají snižovat stavy vězňů odpouštěním poloviny trestu a zaváděním domácího vězení. V USA mají vězňů asi 8× více na počet obyvatel . Takže by u nás museli stavět věznice, honit policii a soudce , aby to frčelo. A to nebude. A navíc velké ryby sami sebe lovit nebudou. Největší zločinci byli a jsou na nejmocnějších postech a jejich činnost je úspěšně legalizovaná pseudoprávem. A takový obětní beránek, jako Bárta, je právě těm největším šmejdům trnem v oku. A začínat dnes je trochu pozdě. Dobře to myslel Dr. Sládek a jak ho dehonestovali. Co se nemělo stát je v odkazu. A coby se mělo stát nikdo neví.
Doplňuji:
Oprava: (ryby) samy.

http://m.ceska­pozice.cz/domov/po­litika/proc-jsme-se-nestali-druhym-svycarskem

zzzzz

Soudci a státní zástupce by museli mít trestní odpovědnost. Dokud ji mít nebudou, tak se na případ uvalí embargo a zamete se pod koberec. Mi se normálně trhají žíly, při představě, že Bárta, Škárka (a spousta dalších šmejdu)jsou placení z našich daní. A nejhorší je, že si to ani nemůžeme dovolit, těmhle zmetkům cpeme a na důchody, školy a zdravotnictví nemáme.

Alesh

Já to vidím celkem jasně … Vládnoucí vrstvě (tím se rozumí mocenský propletenec všech možných lidí a i profesí – politici, soudci, policie, podnikatelé atd.) se povedlo jedno: udělat z aféry standard. Čili teď již je možné legálně okrádat, švindlovat apod., za podmínky, že patříte do zmiňovaného mocenského propletence, pokud ne nebo v něm balancujete pouze na jeho okraji (to je případ V. Bárty), pak vám bude hrozit, že tedy budete exemplárně potrestáni. V opačném případě vás kamarádíčkové z propletence někam uklidí, dají vám nějakou tu trafiku, třeba v Českých drahách apod. Tam se jakoby očistíte (= u skamaráděných soudů se to odloží) a za nějakou tu dobu, zas můžete na světlo, jelikož mezitím se na vás přes další aktuálnější kauzy zkrátka zapomene. Jak prosté, jak geniální …

tom004

Dobré ráno. Jsem přesvědčen o tom,že jedna z cest je přestat pořádat různá shromáždění na podporu té či oné „výzvy“,stávkovat,a pokoušet se o výměnu vlády. Nová vláda každé dva roky je 100× horší varianta,než ta „špatná vláda“,která má šanci alespoň něco za 4 roky udělat. Ale tlačit vládu a poslance,těmito aktivitami k výměně těch nejzkorumpova­nějších,konkrét­ních osob,má daleko větší šanci na úspěch. A jsem přesvědčen i o tom,že ostatní „mocní“,by se začali o svá „korýtka“ bát,začali by se chovat jinak a začali by makat. U nás je to všechno chaos.Když je shnilý jeden strom,vymlátíme les,místo abychom odstranili ten shnilý a kontrolovali ty ostatní jestli ta „nemoc“ nezasáhla i je a potom rychle rozhodli o tom,jestli je nutné odstranění,nebo stačí léčba takového jedince.