klaraklara

Co by se mohlo stát, když jsem v 7. měsíci těhotenství a chtěla bych si dát půlku extáze? Mohla bych ublížit miminku?

Co by se mohlo stát a mohla bych ublížit miminku, když jsem v 7. Měsíci těhotenství a chtěla bych si dát půlku extáze?

Kamarád má mít narozeniny a chceme to v klidu oslavit u filmu nebo nějakých pohodových písniček. Jde mi jen o to naladit se na stejnou vlnu s nima. V těhotenství jsem přestala kouřit a ani jsem si nic nevzala.

Nejlepší odpověď
yuko

A jinak zdravi slouzi? Vyber si – zdrave miminko nebo naladeni na stejnou vlnu pro jeden vecer s kamarady. Predpokladam, ze chces zdrave dite a to dite si pak taky zaslouzi maminku, ne narkomanku.

Další odpovědi
mosoj

Dzum, zum, nejde mi to do kebule, dzum, zum nejde mi to na rozum ……..

Drap

Toto je myslím na psychiatra.

klumprt

Milá Kláro, stát se rodičem (pokud chceš být kvalitním rodičem) znamená naprostou životní změnu. Změnu priorit. Nikdy už nebude nic jako dřív. Jestli kceš být dobrá matka, tak s extází by měl být definitivní konec. Ostatně vhodné by bylo definitivně skončit i s chlastem a kouřením a to i v době po kojení, nebo to aspoň omezit a nejít děcku špatným příkladem. Nějaké narozeniny a ladění se na stejnou vlnu je úplně nanicovaté v porovnání s rodičovstvím. Teď bys měla mít prioritu nejvyšší a to přivedení na svět a péči o zdravé a šťastné dítě. Kamarádi se můžou jít bodnout. A je možné, že nějaké i ztratíš, ale to bude znamenat, že to stejně nebyli dobří kamarádi.
Zkrátka a dobře NIC NA SVĚTĚ nestojí za ohrožení vlastního dítěte jedem.

Dodávám: Aby to nevypadalo, že jenom straším. S rodičovstvím je spojena netušená dávka štěstí a radosti. Je to nade všechny požitky. A to mluvím jen jako fotr. Mámy to mají ještě trochu na jinším levelu. 🙂

Shoehardt

Z některých věcí mi na světě bývá fakt smutno.

:(

Mc Merkurion

… a já myslel, že už se tu žádná blbá otázka neobjeví, jak je vidět, jsem se spletl … a todle chce vychovávat dítě ?!?

cochee

Tobě by někdo měl zakázat se rozmnožovat.

aliendrone

Lidi, já celkem žasnu. MŮŽE to být SKUTEČNĚ vážně myšlený dotaz, nic funny. A jestli JE, tak plky jí moc nepomůžou. Jasně – je to mladá pipka, ne moc chytrá, možná teenka. Ale je alespoň natolik rozumná, že když neví, tak se zeptá. A místo odsudků (jakkoliv s nimi souhlasím) jí seriózně odpovědět.

Takže klaroklaro:
Riziko pro plod v případě intoxikace (jakékoliv, nejen drogové) JE ZNAČNÉ. Klinická data jsou obtížně dostupná (pochopitelně – kdo by se odvážil dělat testy podobného typu na těhotných ženách – snad jedině v severní Koreji Kim-Čong, ale tam zase nemají éčko ;) :D) Nicméně z amerických výzkumů (u nás s ohledem na velikost populace máme mnohem méně dat) vyplývá následující:

  1. přibližně každá 10 žena po požití MDMA (či jiných amfetaminů) potratí – srdce plodu není dostatečně vyvinuté a nápor nevydrží. Potrat v 7. měsíci (!!!) samozřejmě se všemi riziky a následky.
  2. U zhruba u 1/4 žen, které plod donosí se u dítěte projeví závažné klinické komplikace (především kardiovaskulárního systému – např. nedomykavost srdečních chlopní aj.)
  3. U téměř poloviny dětí v průběhu dospívání se objevují různé neurologické komplikace. Epilepsie, neuropatie, myopatie – je toho na vypisování moc.

Dále existují silná podezření, že intoxikace zapříčiňují pozdější vznik různých neuropsychiatric­kých onemocnění, jako je Tourettův syndrom a další „lahůdky“, jenže z výše popsaných důvodů to NELZE blíže prozkoumat a lékaři jsou odkázání pouze na informace od pacientů.

(Abys tomu rozuměla – když se lékař snaží dopídit příčinu vzniku nemocnění ( za účelem stanovení vhodné terapie), tak zkoumá nejen případné genetické zátěže (dědičnost!), ale i jiné věci. Tudíž když z maminky nakonec vypadne „No pane doktore, já jsem si v těhotenství jen jednou, ale opravdu jen jednou šňupla“… tak jsme doma odkud vítr fouká.)

Dokonce i nedostatečná životospráva matky v těhotenství je v podezření, že zapříčiňuje u dětí vznik různých alergií (a pyl, na prach aj.), natož drogová intoxikace.

No a samozřejmě existuje i možnost, že se to obejde bez následků. Je dost maličkatá, ale úplně vyloučeno to není. Tudíž záleží jen na tobě, CO chceš vozit v kočárku (pokud vůbec něco viz 10% potratů) – jestli zdravé dítě nebo…

Za sebe ti radím – je to jen blbá oslava, takových ještě bude, ale o tom, JAKÉ budeš mít dítě (a jaký bude jeho CELÝ život) právě teď ROZHODUJEŠ TY! Já by se na to éčko vysr.. – však víš co.

ivzez

Ano, Klaro, můžete miminku ublížit, za určitých
okolností o ně můžete dokonce i přijít.

Edison

Já vůbec nechápu, že takhle může vůbec někdo uvažovat, že oho to vůbec napadlo… Ale jak myslíš. Tohle je otázka na Tvého lékaře! Tak se ho, sakra, zeptej! A hned po tom alou k psychologovi, když Tě napadaj takovýhle kraviny a k tomu, aby ses dostala do zábavního módu potřebuješ nějaký podpůrný prostředky, tedy to neodvedeš bez nich.

Kryšpín

Vyrostla nám naše nová generace, starci a babči budou ještě zírat

Dochy

Rozhodně to nezkoušej. Podle mně to nestojí za to riziko.

yuko

No, nejsi – nejste jedina, koho to napadlo. Ale pokud jsi to uz vydrzela 7 mesicu, tak uz s tim nikdy v zivote nezacinej. Podobnych dotazu je spousta, jen to jde mimo me. Tak si pocti treba http://www.dro­govaporadna.cz/do­tazy/7732/exta­ze-a-tehotenstvi.html Na stejnou otazku, dostanes stejnou odpoved, jak Ti zde dali vsichni. Predpokladam, ze to miminko chces a chces, aby bylo zdrave a Ty taky.