jirka F

Co by se dělo, kdyby se atlantické proudění ochladilo do záporných hodnot?

Úplně by přestalo pracovat teplé proudění a oceán by ovládl studený vzduch ze severu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Studený vzduch z Arktidy až tak zásadní vliv nemá, pouze přechodně, při střádání cyklón a anticyklón. Pro klima v západní a severní Evropě má rozhodující vliv Golfský proud, který přináší dostatek srážek a teplejšího vzduchu z oceánu. Téměř katastrofický scénář by nastal, kdyby masy studených vod z arktických ledovců při svém postupu na jih přerušily přerušily Golfský proud a ze zemí západní, střední a severní Evropy by se staly sušší a mrazivější pustiny.

Další odpovědi
aliendrone

Do „záporných hodnot“? ROFL, tak to by se děl další glaciál. ;) :D