Co by se dalo z této teorie usuzovat?

Život jako celek se nachází na planetě přibližně někde uprostřed .. tím nemyslím uprostřed planety ale když se podíváte na střed planety (jádro) a celk planety jako takové i z atmosférou tak se nacházíme přibližně někde mezi tím a když si vezmeme sluneční soustavu jako celek tak se život nachází zase někde mezi sluncem jako středem a okrajem tudíž Plutem .. a když se podíváme na galaxii tak se zase nacházíme někde mezi středem a okrajem … tím chi říci že se nenacházíme ani úplně na okrajích celku a ani přesně ve středu těchto celků .. myslíte že by se takto dalo usuzovat kde by se mohl nacházet život a nebo život v této evoluční době/procesu evoluce?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedalo.Nelze počítat jablka a hrušky dohromady.

Další odpovědi
petra15

Ano je to tak a jsem zvedavá na dalsí odpovedi. Vlastne bys to uz mel taky vedet, ze cím blíze stredu galaxie, tím nebezpecnejsí to je. A proto se má za to(i statisticky), ze vznik zivota má takovéto(…) predpoklady. A tak bylo vypocítáno, ze jen v nasí galaxii ja asi tisíc az milión obydlených planet…

Kelt

V podstatě hlavní věci se nacházejí uprostřed Gaussovy křivky, extrémů je málo. Pokud bychom brali rozměry, Země, soustavy, Galaxie a pod. Nejvíc prvků je kolem střední hodnoty, průměru. Ovšem život má nejrůznější formy a podmínky. Jenomže, to není teorie. Vy jste si namátkově vybral nějaké prvky a určil podmínky .. Mohl bych o tom psát více, ale není to vědecké. Když si budete představovat, že nějaká teorie platí, budete se snažit ji dokázat a ne vyvrátit, tak budete vybírat příslušné prvky. Já mohu chodit po ulici a tleskat a říkat, že tím plaším krokodýly. Někdo může říct, že tu žádní nejsou a já podotknu, že tu nejsou proto, že já tleskám.

arygnoc

usudzovať by sa tak dalo.
podľa toho by vyzeral aj výsledok – niekde tam medzi niečím je život.

vedci sa nad tým zamysleli už dávno, a vymysleli pomocou modelovania a výpočtov tzv. habitačnú oblasť ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=oby­vate%C4%BEn%C3­%A1%20z%C3%B3na ).

či sa v tejto oblasti okolo tej ktorej hviezdy v tejto oblasti vyskytuje aj vhodná planéta (kamenná, s atmosférou, primeranej veľkosti, s vodou, s mesiacom, s vulkanickou činnosťou a mnohými inými vecami potrebnými k existencii života [ako ho poznáme]), je už vec druhá.