Radomír.cz

Co by se dalo těžit na Měsíci?

Měsíc

Odpovědi
dudu

Na Měsíci by se dalo těžit ledacos, avšak až bude vyřešena přeprava surovin na Zemi. Kvůli technickým problémů a ceně dopravy by se zatím žádná těžba nerentovala. snad až na prvek helium-3.
Helium-3 je navrženo jako palivo druhé generace pro termonukleární fúzi, ovšem zatím žádné fúzní elektrárny nejsou ve výstavbě, ale připravuje se tokamak ITER, který by se měl stát předstupněm ke komerčnímu využití termonukleární fúze v energetice.

Lamalam

Za současného stavu techniky by se nedalo težit vůbec nic. Ale půda na Měsíci má značný obsah titanu a zirkonia.