Gestas

Co by říkal Klement Gottwald na to, že komunisté podporují vládu velkokapitalisty?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… bohužel, žijeme v demokracii, a vzhledem k tomu, že třešně měly víc hlasů než oranžový, nezbejvá než to tolerovat … je to víc fér vůči voličům, než kdyby jim do toho kecal kníže s Kalouskem, co se tam dostali s odřenejma ušima …

Další odpovědi
autacek

Řekl by znárodnit. A to by mu i za to patřilo.

marci1

Kdo ví. I když byl K.G. vyučeným truhlářem, byl nejspíš synem místního bohatého rolníka Františka Skácela. 🙂
Zdroj: https://brno.id­nes.cz/vyroci-narozeni-klementa-gottwalda-dbg-/brno-zpravy.aspx?c=A161123­_2287857_brno-zpravy_krut

ivzez

Co by měl říkat?
S vidinou „blýskání na lepší časy“ by se k podpoře připojil.

dubraro

Ve shodě s Leninovým učením by si od velkokapitalisty koupil provaz, aby jej na něm mohl pověsit.