ten který je

Co by nastalo?

Co by nastalo,kdyby došlo k přepolování magnetického pole naší planety?Vědci prý vypočítali že se magnetické pole posouvá o 64km za rok.

Nejlepší odpověď
anonym

Geomagnetické pole Země funguje jako ochrana,„deštník“,kte­rý nás chrání před kosmickým zářením,slunečním větrem a pod.
K přepólování dochází každých 500 000 let.V sou­časnosti má prý 250 000 let zpoždění. ??!
Jak dalece rychle k fenoménu dochází a co by to znamenalo „v praxi“ – to nikdo neví,nikdo to kupodivu nezažil.Jsou teorie,více a méně podložené.Existuje pohyb,stále se zrychlující – póly putují.Třeba to už frčí…
A samozřejmě se to dává do souvisloti s koncem mayského kalendáře,pro­roctvím Sibyly,starých Egypťanů.......
Ono to nebude zas až tak dlouho trvat – koncem roku 2012 se pravdu dozvíme všichni.

Další odpovědi
dudu

O tom co by při přepolování nastalo se vedou různé dohady a jsou napsány několikateré katastrofické scénáře. Asi také Vás překvapí informace z červencového čísla časopisu 21. STOLETÍ a sice, že podle některých badatelů a také psychotroniků k poslední výměně magnetického pole Země došlo v roce 1999!!!! Nejedná se o vtip.

Bumbes

Co by nastalo? Asi pěkný zmatek. Možná bych musel začít pěstovat jinou zeleninu a stromy. Kupovat víc uhlí, zakopat vodovodní přípojku hlouběji do země. Přikoupit sněžný skútr a fůru dalších nezbytností.

Miroslavst

Bylo by to špatné, nefungovala by navigace, kompas by byl obrácený. Nyní si už jen vem, co vše se na navigaci spoléhá. Letadla, lodě,…
Asi by toho bylo víc, ale už nevím. Ještě myslím, že by se posunulo podnebí-tedy jako zima by byla tady a teplo na pólech. Teda myslím.

led

okrem ekologického šoku. Musela by som si dnes obliecť kožuch miesto plaviek