Kelt

Co by musel umět supertvor?

Dobrý den. Představte si, že jste poradci a máte do scifi filmu nebo knihy vymyslet nějakou postavu, která má neomezenou moc nad člověkem. Ale v čem by to mělo spočívat? Ve schopnosti číst myšlenky, umět vnutit danému jedinci, případně více lidem svou vůli? Schopnost paralyzovat nějakou zbraní nebo myšlenkou? Umět být neviditelný a cestovat z místa na místa jen silou vůle? Ve schopnosti ovládat přírodní zákony? Nebo v něčem jiném? Děkuji za nápady.
Doplňuji:
Dejme tomu že se bude jednat o nějaké napadení mimozemšťany a ti by měli být minimálně takoví, jako generál ve filmu Superman.

Odpovědi
anonym

…„ovládat přírodní zákony“… je nesmysl…
😉
Fyziku (apod.) – tedy „přírodní zákony“ můžeš chápat (nebo nechápat), ale nemůžeš je „ovládat“ – fyziku neokecáš!!
___
Nejhorší, co můžeš člověku udělat, je vnutit mu svou vůli – tedy by taková „superbytost“ měla umět ovládat lidskou mysl, vnímání, chápání a konání člověka/lidí.

Zbynas

Záleží, o čem ten scifi film je, podle toho budu dosazovat postavu. Když nemám žádné další info, nemůžu vymyslet něco, co by se tam vůbec nehodilo …

Drap

Nejsem poradce a nikdy jím ani nebudu. Proč bych se tedy měl zajímat nějakým supertvorem ?

NonClockwork

Klidně to může být i obyčejný člověk, který ostatní lidi drží v iluzi, klamu a nejistotě. Možná nějaký tvor s nepředstavitelně velkým IQ a dokonalou strategií, perfektně předpovídající, jenž si umí s lidmi hodně dobře hrát tak, že jej nikdy nedokážou identifikovat. Plus je tak chytrý, že si umí obstarat prostředky a sestrojit mechanismy, které dokáží terorizovat lidstvo. Takový „Homo ex-deus“ (člověk jako bůh).