Avatar uživatele
weronika

co by mohlo mladé kobylce vyhovovat nejvíce?

Máme čerstvě obsedlou klisnu, byla obsednuta na parellce ale máme problém se zatáčením, a obecně mi přijde, že jí moc nevyhovuje- ze sedla
a tak jsme začali uvažovat, co bychom jí pořídili, aby se jí na tom jezdilo dobře.přemýšleli jsme o udidle, ale ještě jsme si říkali, že bychom možná i vyzkoušeli nějakou bezudidlovou ohlávku. Buď hackmore, ale příjde nám, že je na ni moc ostré, nebo bossal, ale s tím nemáme žádnou zkušenost.
Máte vy nějakou zkušenost z víše uvedných pomůcek? co by jste nám doporučili?
KLisna je zvědavá, lehce bázlivá když se jí něco nezdá, ale je vyrovnaná jak když na ní nasedám tak když chodí v kroku, jenom to zatáčení nám moc nejde.
Anketa:
Co používáte vy?
Doplňuji:
no právě to řešíme s majiteli, právě je napadl bosal ale shodli jsme se na tom, že s tím nemáme zkušenost, a asi do toho nepůjdeme jelikož nechceme klisničkce zničit nos.
jen jsem chtěla vědět co používají jiní a jestli by je něco nenapadlo.
ale jinak děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3759 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

jiná odpověď

S podobnými problémy bych se na tvém místě obrátil na chovatele kobylky, nebo bych otázku položil do odbornější diskuze, nikoliv sem – například http://www.equ­ichannel.cz/fo­rum/
Názor

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

jiná odpověď

Doplňuji:
Udidlo a otěže pro mladého nezkušeného koníka jsou zároveň jakousi oporou a pomocí při hledání rovnováhy. Protože je tvoje kobylka nezkušená a vy také, má kobylka potíže při obloucích a v rozích (zatáčení jak tomu říkáš). Parelliho metoda a pomůcky také nemusí každému koni vyhovovat a opravdu je třeba zkušeného instruktora v této problematice aby se u koňského nováčka nenadělalo více škody než užitku.
Já osobně tuto módu posledních desetiletí moc nemusím, uznávám
v našich podmínkách tradiční klasické anglické ježdění i výstroj. Je to základ
a s těmito základy jde snadno přejít na western ap. Opačně to jde mnohem hůř.
A náprava pokaženého koně je vždycky potíž.
Zkus se zeptat v diskuzích na tradičních „koňáckých serverech“, ale takovou záležitost teoreticky nebo písemně nevyřešíš, k tomu je třeba koně vidět pracovat a korigovat chyby jezdce i koně.

http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/
www.equichannel.cz
www.distanc.cz

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

jiná odpověď

To může vědět ontola. Já míval jinou kobylku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rorajs

Udidlo (olivka, déčko, roubíkové )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Udidlo (olivka, déčko, roubíkové )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bluehorse

jiná odpověď

Doplňuji:
Vyzkoušejte bezudidlovou uzdečku

Upravil/a: bluehorse

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

a ja som si myslel, že iba ajťáci hovoria nezrozumiteľne.

ale:
koníky sa mi páčia, bohužiaľ z nich mám strach (sú táááki velikííí) – kedysi ma pokúsala najvyššia kobyla v čr [Etna], od tej doby mám pred koňmi viac ako rešpekt.

před 3759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
weronika

jak nesrozumitelně? mě to přijde srozumitelné O.o

před 3759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

bezudidlová ohlávku
hackmore
bossal

;)

ale napr:
viete, čo to je v golfe 19. jamka?

odpoveď:

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=19%20jam­ka

před 3759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Že by další oslí můstek, jak vecpat do poradny soustavnou reklamu na ryze privátní web?
Mnohé násilné odkazy značně pokulhávají za skutečně renomovanými encyklopediemi, z nichž beztak parazitují kusými plagiáty.
Ti, co mají osobní www, mají prostor v profilu pro případné zvědavce, kdežto vnucovat jej na každém kroku koliduje s klauzulí o závadném vkládání reklam a spamů.

před 3758 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
weronika

víš, koňák tomu porozumí
bezudidlová ohlávka- ohlávka bez uzdidla, mezi tuto kategorii se řadí všechny bezudilové pomůcky
hackmore- jeden typ bezudidlové ohlávky- řekni strýčku googlovy (google.cz/sk) ať ti ukáže nějaký obrázek
bossal- další typ bezudidlové ohlávky- opět poradí strýček google

před 3759 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek