weronika

co by mohlo mladé kobylce vyhovovat nejvíce?

Máme čerstvě obsedlou klisnu, byla obsednuta na parellce ale máme problém se zatáčením, a obecně mi přijde, že jí moc nevyhovuje- ze sedla
a tak jsme začali uvažovat, co bychom jí pořídili, aby se jí na tom jezdilo dobře.přemýšleli jsme o udidle, ale ještě jsme si říkali, že bychom možná i vyzkoušeli nějakou bezudidlovou ohlávku. Buď hackmore, ale příjde nám, že je na ni moc ostré, nebo bossal, ale s tím nemáme žádnou zkušenost.
Máte vy nějakou zkušenost z víše uvedných pomůcek? co by jste nám doporučili?
KLisna je zvědavá, lehce bázlivá když se jí něco nezdá, ale je vyrovnaná jak když na ní nasedám tak když chodí v kroku, jenom to zatáčení nám moc nejde.
Anketa:
Co používáte vy?
Doplňuji:
no právě to řešíme s majiteli, právě je napadl bosal ale shodli jsme se na tom, že s tím nemáme zkušenost, a asi do toho nepůjdeme jelikož nechceme klisničkce zničit nos.
jen jsem chtěla vědět co používají jiní a jestli by je něco nenapadlo.
ale jinak děkuji

Nejlepší odpověď
beer

jiná odpověď

S podobnými problémy bych se na tvém místě obrátil na chovatele kobylky, nebo bych otázku položil do odbornější diskuze, nikoliv sem – například http://www.equ­ichannel.cz/fo­rum/
Názor

Další odpovědi
anonym

jiná odpověď

Doplňuji:
Udidlo a otěže pro mladého nezkušeného koníka jsou zároveň jakousi oporou a pomocí při hledání rovnováhy. Protože je tvoje kobylka nezkušená a vy také, má kobylka potíže při obloucích a v rozích (zatáčení jak tomu říkáš). Parelliho metoda a pomůcky také nemusí každému koni vyhovovat a opravdu je třeba zkušeného instruktora v této problematice aby se u koňského nováčka nenadělalo více škody než užitku.
Já osobně tuto módu posledních desetiletí moc nemusím, uznávám
v našich podmínkách tradiční klasické anglické ježdění i výstroj. Je to základ
a s těmito základy jde snadno přejít na western ap. Opačně to jde mnohem hůř.
A náprava pokaženého koně je vždycky potíž.
Zkus se zeptat v diskuzích na tradičních „koňáckých serverech“, ale takovou záležitost teoreticky nebo písemně nevyřešíš, k tomu je třeba koně vidět pracovat a korigovat chyby jezdce i koně.

http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/
www.equichannel.cz
www.distanc.cz

mosoj

jiná odpověď

To může vědět ontola. Já míval jinou kobylku.

rorajs

Udidlo (olivka, déčko, roubíkové )

Poklička

Udidlo (olivka, déčko, roubíkové )

bluehorse

jiná odpověď

Doplňuji:
Vyzkoušejte bezudidlovou uzdečku

arygnoc

a ja som si myslel, že iba ajťáci hovoria nezrozumiteľne.

ale:
koníky sa mi páčia, bohužiaľ z nich mám strach (sú táááki velikííí) – kedysi ma pokúsala najvyššia kobyla v čr [Etna], od tej doby mám pred koňmi viac ako rešpekt.

weronika

jak nesrozumitelně? mě to přijde srozumitelné O.o

arygnoc

bezudidlová ohlávku
hackmore
bossal

;)

ale napr:
viete, čo to je v golfe 19. jamka?

odpoveď:

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=19%20jam­ka

anonym

Že by další oslí můstek, jak vecpat do poradny soustavnou reklamu na ryze privátní web?
Mnohé násilné odkazy značně pokulhávají za skutečně renomovanými encyklopediemi, z nichž beztak parazitují kusými plagiáty.
Ti, co mají osobní www, mají prostor v profilu pro případné zvědavce, kdežto vnucovat jej na každém kroku koliduje s klauzulí o závadném vkládání reklam a spamů.

weronika

víš, koňák tomu porozumí
bezudidlová ohlávka- ohlávka bez uzdidla, mezi tuto kategorii se řadí všechny bezudilové pomůcky
hackmore- jeden typ bezudidlové ohlávky- řekni strýčku googlovy (google.cz/sk) ať ti ukáže nějaký obrázek
bossal- další typ bezudidlové ohlávky- opět poradí strýček google