anonym

Co by mělo umět 17 měsíční dítě?

Ahoj, jen by mě zajímalo, co by mělo umět dítě, kterému je 17 měsíců? Tolik je mému synovi a nemám žádné srovnání s jeho vrstevníky, protože bydlíme na vesnici, kde moc malých dětí není. Díky!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4136 dny Sledovat Nahlásit

Odpovědi
Obludka

Ahooj, já sice srovnání mám, ale i tak jsem zrovna nedávno jen ze zvědavosti nakukovala do vývojových tabulek, takže ti to můžu sdělit "zcela přesně":o) Mám rovněž 17 měsíční dítě.
Většina dětí by měla používat několik slov. Měly by chápat smysl hry "na něco" a mělo by je to bavit!:o) Takto staré dítě má rádo hračky, na kterých může jezdit.
Asi polovina dětí dokáže reagovat na pokyny (např. sedni si apod.), krmí panenku nebo plyšáka a mluví srozumitelněji.
Některé děti zvládnou tancovat na hudbu, třídit hračky podle barvy, tvaru nebo počtu a umí kopat do balónu.
V každém případě - myslím, že vůbec nejlepší je se vyhnout jakémukoliv srovnávání. Každé dítě je originál a každé je v něčem napřed a v něčem možná trochu pozadu. No a co?:o) Ony to všechno doženou.... Měj se!

0 Nominace Nahlásit

Nuk nuk

Mám doma přesně 17ti měsíčního synka a na internetu komunikuji s matkami, jejichž děti jsou zhruba stejně staré jako on.
Díky tomu vidím, jak obrovské rozdíly v dovendostech jsou mezi takto starými dětmi navzdory všem tabulkám a standardům.
- většina dětí v tomto věku už samostatně chodí, ale to třeba není náš případ.
- Některé ovládají jen několik slovíček, jiné mají už poměrně rozvinutou slovní zásobu a začínají skloňovat a používat slovesa. Ba dokonce i nějaká ta kratší skorovětička se může ozvat.
- I ty děti, které zatím moc nemluví, rozeznávají obrázky a věci, se kterými se denně setkávají nebo je mají v knížkách.
- Hrají si "na něco", mají radi schovávačky a honičky.
- MIlují hračky, které se nějak pohybují - houpadla, odrážedla, vozítka.
- mají rády, když se jim zpívá, čte nebo předříkávají říkanky. Ty mluvivější z nich znají a opakují jednodušší nebo známá slova, ale i ty, které nemluví si k nim pamatují gesta (např. vařila myšička atd.)
- Většina dětí v tomto věku už alespoň částečně ovládá lžičku, některé dokonce začínají i s vidličkou.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy