SarrahParker

Co by mělo obsahovat krmivo pro robustnějšího psa jako je staford? Kolikrát denně by se měl pes krmit?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, čím budeš chtít krmit. Pokud budeš krmit syrovým masem, bude dávka cca 1 –1,5 kg masa/nejlépe mletého na den. Pokud použiješ kvalitní granule, stačí přrdrpsaná dávka. Pokud nekrmíš granule je dobré přidáva ještě zeleninu, nebo dodávat doplňky stravy, jako vitamíny
a další prvky. Kolikrát za den? Já krmím podle věku. ˇOdstavená štěňata krmím 3× za den, asi tak do 3 měsíců. Potom jen ráno a večer asi od 3/4 roku až roku krmím 1× za den, vždy večer. Jeden den v týdnu potom hladovku. Nedávám žrát v sobotu, v neděli chodíme cvičit a dostane žrát až večer. Hladovka psovi jen prospěje, lépe cvičí, je při výcviku vděčný za každý pamlsek. Při takovémto režimu je pes od rána už převážně s vytráveným žaludkem a nehrozí při skoku, či nějakém prudkém pohybu zauzlení střev.
Každé plemeno také může mít odlišné nároky. Můj pes by neměl dostávat karoten, i když jiným psům prospívá, proto dostává granule bez karotenu, nedostává mrkev a podobné věci. Složení je na každém balení uvedeno.

Další odpovědi
elkon

Zeptej se tvého veterináře.

cappuccino

Nechci se te nejak dotknout, ale tohle vsechno bych si zjistila jeste predtim, nez bych si psa poridila!
https://www.svet­krmiv.cz/pro-staforda-c21888/