Co by mělo být přesně v motivačním dopise?

Zrovna píšu motivační dopis, v níž jde o to, abych přesvědčil konkrétního zaměstnavatele s nabídkou svých zkušeností, dovedností, znalostí atd.

Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
manon

Když zadáš do vyhledávače „motivační dopis“, pomoc najdeš.

Zdroj: http://www.naz­kusenou.cz/jak-napsat-motivacni-dopis-a95.html

Další odpovědi
1popelka1

jako manon, stačí si vygooglovat, najdeš i vzory motivačních dopisů… z osobních zkušeností (vlastních a mých přátel z pozice potencionálního zaměstnance i zaměstnavatele) – neopakuj, to, co je ve strukturovaném životopise a vyvaruj se pravopisných chyb! Pokud si absolvent a nemáš žádnou praxi, tak toho moc nevymyslíš, ale můžeš napsat, že bys rád zúročil své dosavadní teoretické zkušenosti ze školy, jsi ochoten se učit a dál vzdělávat. Pokud už máš nějaké zkušenosti z práce, o kterou se ucházíš, popiš stručně, co děláš… tak nějak ve stručnosti :) a pardon za tykání, ale už se mi nechce přepisovat :)

enaiqe

napsat, že chci tu práci, něčim zaujmout (co umim jedinečnýho, co mě láká na tý práci apod.) – hlavně stručně, jasně a dát tam něco zajímavýho (jinak to personalsti nečtou)