EFY TV

Co by mělo a nemělo být v pravém českém filmu?

Chtěl bych se vás všech zeptat co by nemělo chybět v pravém českém filmu (jako v opravdovém českém filmu česká produkce, scénář, režie, herci) a co by tam naopak být nemělo .

Nejlepší odpověď
Nassin

Nemněli by tam být české titulky

Další odpovědi
nyjono

Definuj pravý český film.
Český autor scénáře? Česká předloha? Čeští herci? Natáčený v tuzemsku? Česká produkce?
Obecně – by mohl mít český humor. Např. jako v Hoř, má panenko. Nebo v Kulovém blesku nebo Marečku, podejte mi pero apod.

elkon

To je otázka scénáře a o čem ten film pojednává. Jestli je český, nebo zahraniční nehraje roli. Film může být zaměřený třeba ke konkrétnímu místu, nebo konkrétní záležitosti, ale to může i film zahraniční. Specifické jsou třeba životopisné filmy, ale i ty mohou být jak domácí, tak zahraniční. Dále pak filmy místopisné, tam je to jasné. Některé české filmy obsahují specifický český humor. Takové filmy ani nemá cenu prosazovat do zahraničí, protože by tomu diváci nemuseli rozumět. Např. Kameňák. Možná i Slunce seno…

zjentek

Napřed by se muselo s něčím porovnávat… tak vezměme Hollywood..

„Z amerických filmů a seriálů se nám Američané mohou jevit, jako odvázaný a trochu šílený národ. Při osobním kontaktu s těmito lidmi ale zjistíte, že jsou nabití pozitivní energií a dobrou náladou. Cizí lidé si nejsou lhostejní. Na ulicích se na sebe všichni usmívají a ptají se, jak se máte. Leckdy vznikne i příjemná konverzace mezi naprosto cizími lidmi. Prostě Amerika je taková, jaká je právě kvůli lidem, kteří ji dělají skvělým místem.“

No a v českým filmu najdeš OPAK, není to o tom, co by v něm mělo či nemělo být. Vše tkví v mentalitě no a taky z ní jaksi pramenících finančních možností. (;

Zdroj>> https://www.stu­dujemevusa.cz/roz­dily-mezi-americkou-a-ceskou-kulturou/

Kelt

Měly by tam být ukázány charakteristické vlastnosti Čechů. Pozitivní i negativní. A také charakteristický slovník určitých skupin. Téma je libovolné. Třeba Miloš Forman měl takové filmy, když natáčel u nás.

nyjono

Hlavně by tam neměly být slova a věty typu > Nemněli by tam být české titulky
Vůbec ne v písemné podobě.