Rokio

Co by měl umět vzdělaný člověk?

Nemyslím, jaké by měl mít vzdělání, ale co by měl umět.

Nejlepší odpověď
Kepler

Záleží na tom, jakou si sám zvolí laťku. Je spousta vzdělaných lidí, kteří ale neumí svoje plus zúročit. Je fajn, když se umí vyznat v tlačenici, ale to se vzděláním nemá nic společného. Obecně by měl vzdělaný člověk ovládat alespoň základní etiketu, to se u něj jaksi předpokládá. Měl by být dostatečně finančně gramotný, nedávat najevo svou domnělou nadřazenost. No a jestli má kromě vzdělání ještě vrozenou inteligenci, pak ji umí uplatnit.

Další odpovědi
marci1

Vzdělaný člověk by se měl chovat vstřícně, slušně, skromně, empaticky, nechovat se nevhodně k ostatním, nehledat jen chyby na ostatních, neponižovat je, spíše jim pomoci. 🙂

orwell

Například by měl umět odpovědět sám na spoustu otázek a neptat se na hlouposti.

Drap

Otázka je nepřesná, nelze na ni přesně odpovědět. Určitě by měl ctít základní pravidla a bez problémů se vypořádat s životem. Nikdo ale neumí všechno.

zelí

Odpovím na otázku tak, jak byla položena. Je jak od žáka ZŠ.
Nejdřív dodělej základku, pak se rozhodni co chceš dělat dál a podle toho si vyber SŠ, pak jdi na tobě vyhovující VŠ. Tam tě naučí to, c o bys měl umět. Nechápu, co znamená: Co by měl umět vzdělaný člověk. A dále uvádíš, že nemyslíš vzdělání.
Za vzdělané lidi považuji lékaře, inženýry, atp. A dovednosti např. inženýra a lékaře se diametrálně liší. A tebe čeká ještě dlouhá cesta.