Co by měl ,,mít" člověk, který chce získat supr práci?

Když pomineme samotné vzdělání, které je důležité, co by měl mít člověk, aby se dostal třeba na ředitele velké mezinárodní firmy? Myslím vlastnosti, čím by se měl odlišovat od ostatních atd. Prostě všechno, co se týká samotného člověka. Díky za odpovědi.
Doplňuji:
setapouch: no jo, ale štěstí nelze ovlivnit. myslím něco, co můžeme ovlivnit.

Nejlepší odpověď
Mapel

Jedním z předpokladů jsou i známí na správném místě.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Štěstí, vzdělání a znalosti jsou vedlejší, důležité je mít známosti:-(((

Jednou jsem podala žádost do státní správy na místo recepční, požadovali sš, mám vš, a oni mi odepsali, že némám dostatečné vzdělání, nakonec místo dostala paní co je vyučená kadeřnice:-DDD

setapouch

Stesti. Slysel jsem historku: na jedno zajimave misto bylo vypsano vyberove rizeni. Sef dostal desitky zivotopisu. Pulku z nich vzal a hodil do kose, doprovazeje to slovy „se smolari nema cenu ztracet cas“.
Doplňuji:
Když máš štěstí, máš i známé ve správný čas na správném místě.

marci1

Mít tam někoho koho znáš. Dále mít štěstí, sebevědomí, odvahu, být mladý, dravý, krásný, štíhlý. 🙂

marketa54321

Tak jestli chceš dělat ředitele, měl bys vědět, CO řídit. Tj. mít nějaké povědomí o tom, co dělají podřízení, co je vše potřeba k chodu firmy atd. Jestli to získáš praxi, prací nebo pochytíš od známostí je už na tvých možnostech. Abys byl dobrý ředitel, musíš umět komunikovat s lidmi, řešit stresové situace, být kreativní tzn. umět si poradit, protože ty budeš mít vše na starosti, důležitá je taky schopnost zadat podřízenému úkol správným způsobem – aby chápal, co má dělat, věděl, že oceňuješ jeho práci atd. atd. atd… To jsou samozřejmě věci, které bys „měl“ umět, ne které v reálu ředitelé ovládají…